English
Noc Naukowców 2014 106x150

FWiOO na Nocy Naukowców 2014

Redakcja
22 września 2014

Po raz kolejny, dzięki uprzejmości Politechniki Poznańskiej, będziemy gościć na Nocy Naukowców, z warsztatami z arduino i podstaw programowania mikrokontrolerów. Zapraszamy w ten piątek od 18:00 do sali 014 Budynku Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej (ul. Polanka 3). Warsztaty poprowadzi nasz Wolontariusz, Arkadiusz Sadłowski.


Jak za pomocą miksu Arduino z kotem rozpalić do czerwoności diodę RGB? Dowie się ten, kto przyjdzie na warsztaty podczas których każdy samodzielnie będzie mógł zaprogramować mikrokontroler i sprawdzić jak działa ekran LED. "Warsztaty z programowania mikrokontrolerów" prowadzone będą w oparciu o materiały wypracowane w projekcie SWOI.

Noc Naukowców to coroczne wieczorne spotkania z nauką, organizowane pod koniec września w całej Unii Europejskiej. W czasie Nocy prezentowane i popularyzowane szeroko są zdobycze nauki i techniki, zaś osoby zainteresowane tymi dziedzinami mogą bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez uczelnie we współpracy z partnerami. Wstęp na Noc, i na warsztaty, jest wolny i otwarty - zapraszamy więc serdecznie!

: