English
CryptoParty Logo 106x150

Zapraszamy na CryptoParty

Redakcja
15 października 2014

Od ponad 2 lat prowadzimy w Warszawie spotkania z szyfrowaniem, bezpieczeństwem i prywatnością w dobie cyfrowej, w formule CryptoParty. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, o 17:00 w Warszawskim Hackerspace tłumaczymy, jak jesteśmy śledzeni, profilowani czy podsłuchiwani w Internecie (oraz poza nim), i jak możemy się przed tym obronić (najbliższe spotkanie: 17:00, 03.11.2014).

Spotkania kierowane są do osób bez wiedzy technicznej i prowadzone w taki sposób, by każdy uczestnik i każda uczestniczka wynieśli z nich jak najwięcej praktycznych umiejętności. Niebawem mamy nadzieję rozszerzyć zasięg CryptoParty na inne miasta w Polsce.


CryptoParty to ogólnoświatowa, zdecentralizowana, rozproszona inicjatywa organizowania spotkań z technologiami kryptograficznymi, szyfrowaniem i unikaniem nadzoru z myślą o osobach nietechnicznych. Celem jest rozprzestrzenianie i uczenie technologii pozwalających zachować prywatność i bezpieczeństwo w Sieci.

Miesiąc temu złożyliśmy wniosek na grant Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, który pozwoliłby nam:

  • przeprowadzić spotkania CryptoParty w Warszawie i trzech innych miastach Polski
  • przeprowadzić szkolenie osób technicznych zainteresowanych prowadzeniem CryptoParty w swoich społecznościach lokalnych
  • przetłumaczyć na język polski CryptoParty Handbook

 

Czekamy na rozpatrzenie naszego wniosku, tymczasem jednak zapraszamy już do zgłaszania się osób zainteresowanych udziałem w CryptoParty w Warszawie i poza nią. W zależności od liczby zgłoszeń z konkretnych miast będziemy mogli zdecydować, w których trzech miastach poza Warszawą przeprowadzone zostaną spotkania CryptoParty w ramach projektu.

Zapraszamy też do zgłaszania się osoby, które zainteresowane są przejściem dwudniowego szkolenia weekendowego w zakresie prowadzenia spotkań w formule CryptoParty i organizacją ich w swoich miastach.

Zgłoszenia i pytania prosimy nadsyłać mailem na adres: warsztaty@listy.fwioo.pl. Wszystkie spotkania i szkolenie planujemy przeprowadzić między 10.11.2014 a 14.12.2014.

: