English
Noc Naukowców Poznań 2016

Noc Naukowców 2016 – FWiOO już po raz czwarty poprowadzi laboratoria

Redakcja
26 sierpnia 2016

Wielkimi krokami zbliża się Noc Naukowców, dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych elektroniką oraz programowaniem na nasze laboratoria, które będą się odbywały w sali 014 budynku Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej (ul. Polanka 3). Dzięki uprzejmości Wydziału, będziemy, ramię w ramię z profesorami, przybliżali młodym ludziom świat nauki, elektroniki oraz podstaw algorytmów. Warsztaty poprowadzi Arkadiusz Sadłowski.


Nasze laboratoria są jednymi z nielicznych, na które nie są prowadzone wcześniejsze zapisy, dlatego też wszyscy chętni mogą wziąć w nich udział. Każdy, kto tylko zechce, będzie miał szansę dowiedzieć się jak za pomocą miksu Arduino z kotem rozpalić do czerwoności diodę RGB. Podczas warsztatów, uczestnicy będą mogli także samodzielnie zaprogramować mikrokontroler i dowiedzieć się jak działa ekran LED. "Warsztaty z programowania mikrokontrolerów" prowadzone będą w oparciu o materiały wypracowane w projekcie SWOI.

Noc Naukowców to coroczne wieczorne spotkania z nauką, organizowane pod koniec września w całej Unii Europejskiej. W czasie Nocy prezentowane i szeroko popularyzowane są zdobycze nauki i techniki, zaś osoby zainteresowane tymi dziedzinami mogą bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniach tworzonych przez uczelnie, we współpracy z partnerami. Wstęp na Noc oraz warsztaty jest wolny i otwarty - zapraszamy więc serdecznie!

  • Noc Naukowców Poznań 2015
  • Noc Naukowców Poznań 2016
  • Noc Naukowców Poznań 2015
  • Noc Naukowców Poznań 2015
  • Noc Naukowców Poznań 2015
  • Noc Naukowców Poznań 2015

tweetuj o tym artykule! Wykop
: