English

Publikacje

Dobre Praktyki z realizacji Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji

Redakcja
6 czerwca 2014

Niniejsza publikacja jest krótkim podsumowaniem trzyletnich, intensywnych działań nad wypracowaniem, wdrażaniem i testowaniem w polskich szkołach innowacji edukacyjnej pn. Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji (SWOI). Strategia to ukoronowanie naszych prób urzeczywistnienia celów statutowych Fundacji, prowadzonych nieprzerwanie od 2007 roku.

więcej »

Wolne i otwarte licencje - krótkie podsumowanie

Redakcja
15 marca 2014

Na wydarzeniach typu hakatony często potrzebne jest krótkie, przystepne podsumowanie tematu wolnych i otwartych licencji. Większośc uczestników takich wydarzeń mniej-więcej orientuje się w tej tematyce, ale dobra ściągawka zawsze się przyda. W tym celu powstał załączony dokument, który nie jest rzecz jasna wyczerpujący, ale spełnia swoje zadanie jako szybkie podsumowanie tematu.

więcej »

Analiza rynku zamówień publicznych na narzędzia informatyczne w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2012 r.

Redakcja
25 kwietnia 2013

Przedstawiamy kolejną publikacją przygotowaną przez ekspertów FWiOO. Jest nią kompendium analityczne przetargów ICT ogłoszonych w Polsce w II półroczu 2012 roku.

więcej »

Informator InfoTech 2 - wybierz z nami uczelnie

Redakcja
24 kwietnia 2013

Druga edycja Informatora InfoTech 2013 zawierająca ofertę edukacyjną kierunków informatyczno-technicznych na polskich uczelniach.

więcej »

Informator InfoTech - wybierz z nami uczelnie

Redakcja
13 czerwca 2012

Wybierasz się na studia informatyczno-techniczne? Zapoznaj się z ofertą uczelni. Przygotowaliśmy pomocny w wyborze informator, który pomoże podjąć Ci decyzję gdzie studiować.

więcej »

Analiza rynku zamówień publicznych na narzędzia informatyczne w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2011

Redakcja
14 lutego 2012

Miło nam oddać w Państwa ręce kolejną publikację. Jest nią kompendium analityczne największych przetargów IT ogłoszonych w Polsce w II półroczu 2011 roku.

więcej »

Broszura promocyjna projektu SWOI

Redakcja
1 września 2011

W ramach projeku SWOI (Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji) przygotowana została broszura informująca o projekcie. Dzięki niej można bliżej poznać zamysł projektu, skąd w ogóle wziął się pomysł na jego realizację oraz jakie są jego cele, działania i rezultaty. W informatorze przybliżono też pojęcia wolnego i otwartego oprogramowania.

więcej »

Analiza rynku zamówień publicznych na narzędzia informatyczne w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2011 r.

Redakcja
1 sierpnia 2011

Kolejna przygotowana dla Państwa publikacja stanowi kompendium analityczne największych przetargów IT w Polsce w I półroczu 2011 roku.

więcej »

Wykorzystanie wolnego i otwartego oprogramowania w rządowej administracji publicznej

Redakcja
4 października 2010

Raport Pentor RI z badania Wykorzystanie wolnego i otwartego oprogramowania w rządowej administracji publicznej.

więcej »

Prawne aspekty zamówień publicznych na oprogramowanie

Redakcja
3 lutego 2010

Oddajemy w Państwa ręce informator pt. "Prawne aspekty zamówień publicznych na oprogramowanie", zawierający wskazówki dotyczące specyfiki konstruowania przetargów na narzędzia informatyczne.

więcej »

: