English

Wydarzenia

Noc Naukowców 2016 – FWiOO już po raz czwarty poprowadzi laboratoria

Redakcja
26 sierpnia 2016

Wielkimi krokami zbliża się Noc Naukowców, dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych elektroniką oraz programowaniem na nasze laboratoria, które będą się odbywały w sali 014 budynku Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej (ul. Polanka 3). Dzięki uprzejmości Wydziału, będziemy, ramię w ramię z profesorami, przybliżali młodym ludziom świat nauki, elektroniki oraz podstaw algorytmów. Warsztaty poprowadzi Arkadiusz Sadłowski.

więcej »

Sprawdź, kto rządzi Internetem

Redakcja
6 października 2014

Internet to sieć nieuporządkowanych powiązań czy system naczyń połączonych, którym wbrew pozorom ktoś zarządza? Co jest dziś ważniejsze: swobodny dostęp do informacji czy ochrona prywatności? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy podczas warsztatów z zarządzania Siecią - “Sprawdź, kto rządzi Internetem”, na które zapraszamy 30 października do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66). Zaczynamy od 09:00, spotkania potrwają do 16:30.

więcej »

Drupal Camp Wrocław 2014

Redakcja
24 września 2014

FWiOO objęła honorowym patronatem konferencję DrupalCamp Wrocław 2014. Zapraszamy do Wrocławia w dniach 17.-19. października

więcej »

Jak Kandydaci do PE bronią praw i wolności obywatelskich w Internecie

Redakcja
5 maja 2014

13 maja kandydaci na eurodeputowanych wezmą udział w debacie na temat bieżących wyzwań związanych z ochroną praw i wolności obywateli, jakie pojawiają się w kontekście nowych technologii i wpływają na politykę Unii Europejskiej. Podczas debaty - organizowanej przez Fundację Panoptykon we współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska i Fundacją Wolnego i Otwartego Oprogramowania - odpowiedzą na konkretne pytania dotyczące m.in. reformy europejskich przepisów o ochronie danych osobowych i masowej inwigilacji. Debata odbędzie się w Warszawie.

więcej »

FWiOO na 11. Sesji Linuksowej

Redakcja
4 kwietnia 2014

Już w tę sobotę i niedzielę we Wrocławiu odbędzie się 11. Sesja Linuksowa, którą FWiOO objęła (tradycyjnie, jak latach poprzednich) patronatem honorowym. Oczywiście nie może nas tam zabraknąć - Fundację reprezentować będzie Prezes Zarządu Michał "rysiek" Woźniak. Zapraszamy do zapoznania się z agendą tegorocznej Sesji, i do udziału!

więcej »

Warszawski Wielkanocny Zajączek

Redakcja
3 kwietnia 2014

02.04.14 w Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych przy ul. Gen. Zajączka 7 w Warszawie odbyła się konferencja Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz FWiOO: "Warszawski Wielkanocny Zajączek". Zainaugurowała ona wspólny projekt przekazywania sprzętu komputerowego z UM do warszawskich szkół. Sprzęt wyposażony będzie w Szkolny Remix Ubuntu oraz materiały edukacyjne SWOI.

więcej »

Forum Otwartych Technologii 2014

Redakcja
27 listopada 2013

Uprzejmie informujemy, że "Forum Otwartych Technologii", organizowane przez FWIOO wraz z IDG Polska, wydawcę Computerworld, planowane na grudzień 2013, zmuszeni jesteśmy przesunąć na pierwszą połowę przyszłego roku.

 

więcej »

Siódma edycja poznańskiej Nocy Naukowców już za nami.

Redakcja
2 października 2013

 27 września największe poznańskie uczelnie: Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy i Akademia Wychowania Fizycznego otworzyły swoje podwoje dla wszystkich pasjonatów nauki. 

więcej »

Noc Naukowców – już 27 września.

Redakcja
25 września 2013

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w niezwykle wybuchowym i pełnym elektrycznych wyładowań wydarzeniu. Noc Naukowców, bo o niej mowa, to jedno z największych spotkań popularno-naukowych w kraju, w którym może wziąć udział każdy bez względu na wiek.

więcej »

Prelekcja Michała "ryśka" Woźniaka na targach Kariera Programisty

Redakcja
9 września 2013

W tą sobotę zapraszamy na prelekcję Michała "ryśka" Woźniaka na targach Kariera Programisty w Poznaniu. Prezes FWiOO będzie mówił o etyce w informatyce - temacie stale obecnym w filozofii ruchu wolnego oprogramowania, który nabrał dodatkowej aktualności w kontekście wszechobecnego nadzoru.

więcej »

: