English

Zdaniem FWiOO

FWiOO dołącza do sygnatariuszy stanowiska na temat konieczności reformy prawa autorskiego w UE

None
26 sierpnia 2014

Fundacja dołączyła do sygnatariuszy stanowiska na temat konieczności reformy prawa autorskiego w Unii Europejskiej, opublikowanego przez Free Knowledge Advocacy Group EU. Harmonizacja prawa autorskiego w UE oraz zadbanie o to, by dzieła tworzone za publiczne pieniądze dostępne były do publicznego wykorzystania są postulatami istotnymi również w kontekście wolnego i otwartego oprogramowania.

więcej »

ZUS, Płatnik i polskie litery w nazwiskach

Redakcja
18 lutego 2014

Informatyzacja ZUSu pochłonęła miliardy złotych, końca nie widać, a rozwiązanie (program Płatnik) jest zamknięte. Nie można zweryfikować, jak ten program działa; nie można go poprawić. A jest co poprawiać - dostaliśmy informację, że program Płatnik na innej niż polska wersji językowej systemu Windows nie obsługuje polskich znaków diakrytycznych w nazwiskach.

więcej »

FWiOO za kandydaturą Edwarda Snowdena do nagrody Sacharowa

Redakcja
9 października 2013

Wraz z szeregiem innych organizacji pozarządowych, poparliśmy kandydaturę Edwarda Snowdena do Nagrody Sacharowa. Organizacje wystosowały wspólnie list do Parlamentu Europejskiego podkreślający wagę informacji na temat programów PRISM i Bullrun, oraz zagrożeń dla demokracji z nimi związanych.

więcej »

Stanowisko CCP:P, ISOC-PL i FWiOO w sprawie TTIP

Redakcja
9 września 2013

W odpowiedzi na ogłoszone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego konsultacje dotyczące umowy powołującej Transatlantyckie Partnerstwo Handlowo - Inwestycyjne (TTIP), Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, Internet Society Poland oraz FWiOO wydały dziś wspólne stanowisko.

więcej »

Portal konsultacje.gov.pl na licencji GPL

Redakcja
14 czerwca 2013

Pragniemy pogratulować Ministerstwu Gospodarki udostępnienia portalu konsultacji publicznych - konsultacje.gov.pl. Portal na razie używany będzie wyłacznie wyłacznie do konsultowania aktów prawnych opracowywanych przez Ministerstwo Gospodarki. Mamy nadzieję, że stanie się on popularny również w innych resortach.

więcej »

Linux tylko z jednym środowiskiem graficznym na egzaminach w szkołach

None
2 stycznia 2013

Centralna Komisja Egzaminacyjna 09 lipca 2012 r. podała do informacji komunikat Dyrektora CKE nt. oprogramowania obowiązującego na egzaminie maturalnym z informatyki w 2013 r. FWiOO zwraca uwagę na zapisy i prosi o ich rozszerzenie.

więcej »

Błędy w artykule na łamach Chip.pl

Redakcja
8 grudnia 2012

W dniu 04.12.2012 na stronie portalu CHIP.pl ukazał się artykuł Jana Głowacza, zatytułowany "Hakerzy coraz częściej atakują za pośrednictwem programów typu open source". Informacje w artykule wprowadzają Czytelników w błąd.

więcej »

Apel w sprawie CETA

Redakcja
22 października 2012

Mimo tego, że obywatele Unii Europejskiej na ulicach większych miast kilka miesięcy temu jednoznacznie wyrazili swoje zdanie na temat represyjnego zaostrzania egzekwowania prawa autorskiego, temat wraca w postaci CETA.

więcej »

Apelujemy - nie ograniczajcie wolności zgromadzeń!

Redakcja za serwisem panoptykon.org
13 czerwca 2012

32 organizacje pozarządowe, w tym FWiOO, sygnują list otwarty w sprawie projektu nowelizacji Prawa o zgromadzeniach. Apelują w nim o jego odrzucenie.

więcej »

Stanowisko Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania w sprawie konkursu Logia

Michał 'rysiek' Woźniak
3 kwietnia 2012

Dnia 13.03.2012 w portalu OsWorld pojawiła się informacja autorstwa Wolontariusza Fundacji, dotycząca wykluczania użytkowników wolnych i otwartych systemów operacyjnych z udziału w konkursie Logia, organizowanym przez warszawski Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów.

więcej »

: