Jedna z odmian najbardziej cenionych w konopnym świecie to critical mass. Jej zalety zaspokajają potrzeby zarówno hodowców, jak i użytkowników. Co dokładnie sprawia, że już mimo upływu lat, wciąż cieszy się dużą popularnością? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego szczepu i poznać jego charakterystykę? Trafiłeś w idealne miejsce!

O czym musisz wiedzieć, kupując nasiona marihuany?

Jeśli poszukujesz informacji na temat nasion konopi, kwestia prawna w tym obszarze być może jest Ci już znana. Niemniej warto ją przypomnieć, gdyż jest to dość istotne i nie należy ignorować prawa.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, która obowiązuje w Polsce, nasiona marihuany nie są uznawane za środki odurzające, gdyż same w sobie nie posiadają substancji psychoaktywnych. W związku z tym ich sprzedawanie i nabywanie są całkowicie legalne. Należy jednak pamiętać, że zakazana jest hodowla konopi indyjskiej, a także wszelkie czynności z nią związane. Opisy działania poszczególnych odmian mają tylko i wyłącznie charakter informacyjny.

Charakterystyka odmiany critical mass

Każdy koneser nasion marihuany powinien posiadać w swojej kolekcji critical mass ze względu na rolę, jaką ten szczep odegrał w kształtowaniu się historii cannabis. W końcu jest to dzieło legendarnego Mr Nice, który jest odpowiedzialny również za takie odmiany jak black widow czy neville’s haze.

Podstawowa rzecz jaką musimy wiedzieć o critical mass to to, że jest hybrydą czystego Afghani i jednego z najbardziej popularnych szczepów na świecie, czyli Skunk #1. To właśnie to połączenie zapewnia silne działanie i mocne uderzenie przy paleniu. Dodatkową zaletą jest tu intensywny owocowy, nieco pikantny smak z sosnową nutą. Zapach z kolei jest bardzo charakterystyczny, cytrusowo-cukrowy i ożywczy.

A co sprawia, że jest on tak ceniony przez wielu growerów? Critical mass to konopia, która jest przede wszystkim bardzo łatwa w uprawie. Wcześnie kwitnie i daje wysoki, bogaty plon gęstych topów. Ponadto, jest odporna na szkodniki. Co prawda może być narażona na powstawanie pleśni ze względu na duże i zwarte kwiaty, niemniej jednak, zbiory w tym przypadku odbywają się we wrześniu, a zatem przed wystąpieniem jesiennych opadów. Tak więc, odpowiednia pielęgnacja i kontrola rośiny powinna więc uchronić nas także przed tym problemem. Szczep ten jest często wybierany przez osoby dopiero początkujące ze względu na stosunkowo małe wymagania, przy jednoczesnym zachowaniu satysfakcjonujących rezultatów.

Roślina ta kwitnie od 6 do 8 tygodni. Jest ponadto podatna na trening Sea of Green, który polega na hodowli wielu mniejszych cannabis zamiast kilku większych. Metoda taka pozwala uzyskać duże plony w krótszym czasie.

Co ciekawe, critical mass był inspiracją dla powstania wielu nowych hybryd, które wykorzystują to, co w tej odmianie najlepsze. Niektóre skupiają się na obfitych plonach, inne – na wysokim stężeniu CBD. Te ostatnie gwarantują dobre właściwości medyczne przy obniżeniu efektów psychoaktywnych.

Critical mass – zastosowanie rekreacyjne a medyczne

Omawiana odmiana charakteryzuje się dość wysokim stężeniem THC, które oscyluje na poziomie 19-22%, a zarazem dużą zawartością CBD. Jej działanie jest przede wszystkim uspokajające i relaksujące, a czasem wręcz rozleniwiające. Pomaga ona również oczyścić umysł, zwiększyć koncentrację, a nawet kreatywność, lecz lepiej stosować ją późnym wieczorem, gdyż nie są to efekty długotrwałe. Polepszenie nastroju i związane z tym uczucie euforii ewentualnie prowadzą do wspomnianego wyciszenia organizmu. Należy też pamiętać, że zażycie zbyt dużych dawek critical mass może prowadzić do letargu, suchości w jamie ustnej i oczach, a niekiedy i stanów paranoi czy lęku.

Przy odpowiedzialnym podejściu jednak, konopia ta może być z powodzeniem stosowana w celach medycznych. Będzie ona bardzo skuteczny ze względu na wspomnianą już dużą zawartość CBD. Jest polecana przede wszystkim osobom zmagającym się z takimi dolegliwościami jak bezsenność, zaburzenia snu, przewlekłe zmęczenie, stres oraz stany lękowe. Jak pozostałe marihuany typu Indica, critical mass łagodzi chroniczne bóle, napięcia mięśniowe, skurcze, stany zapalne, migreny czy nudności. Może także być pomocny w przypadku braku apetytu.

Dodaj komentarz