Wraz z rozwojem przemysłu zmieniły się również stosowane w nim metody. Przyczynił się do tego wzrost znaczenia technologii, która zawsze na celu ma ułatwienie codziennych obowiązków. W przypadku branży mleczarskiej duże znaczenie miało wprowadzenie stosowania dojarek. Niewątpliwie stanowią one znaczne ułatwienie pracy, ale wiąże się z nimi także konieczność dbania o poszczególne elementy składowe, czyli części do dojarek.

Regularna kontrola gwarancją długiej żywotności

Branża mleczarska stanowi ważną część przemysłu spożywczego, nic więc nie wskazuje na to, że istnienie zakładów mleczarskich jest zagrożone. Trudno też dzisiaj znaleźć gospodarstwo, gdzie pozyskuje się mleko i w którym nie byłoby na wyposażeniu dojarek. Jest to uznawane za standard, bez którego trudno się obejść. Urządzenia te zapewniają dużą oszczędność czasu, a ponadto zwiększają efektywność produkcji. Inaczej mówiąc, poprawia się ogólna wydajność przedsiębiorstwa. Oczywiście nie oznacza to, że ich stosowanie nie wymaga od nas żadnego nakładu pracy.

Części do dojarek, tak jak elementy każdego innego sprzętu, ulegają zużyciu i zniszczeniom związanym z regularną eksploatacją. Urządzenia w zakładach mleczarskich pracują szczególnie intensywnie i szacuje się, że każda dojarka jest używana średnio kilka razy dziennie. Dlatego też tak ważne jest, aby regularnie kontrolować stan techniczny aparatu udojowego. Dzięki temu odpowiednio wcześnie wykryjemy istniejący problem i możliwe będzie uniknięcie jego rozwoju. Jest to istotne, gdyż nagłe awarie mogłyby prowadzić do przestoju w produkcji, co z kolei oznacza starty dla firmy.

W przypadku stwierdzenia zużycia danej części do dojarki, należy ją niezwłocznie wymienić. Pewnym ułatwieniem jest to, że części wysokiej jakości można kupić online. Dzięki zamówieniom internetowym, na nowe elementy nie powinniśmy czekać długo, więc z dużym prawdopodobieństwem płynność naszej działalności będzie zachowana.

Części do dojarek – różne rodzaje i ich zastosowanie

Jeśli chodzi o różne rodzaje części do dojarek, szczególną uwagę należy poświęcić gumom strzykowym, które są ważnym elementem każdego aparatu udojowego. To właśnie ten element ma bezpośredni kontakt z wymionami krowy. Duże znaczenie będzie miało tu zastosowanie antybakteryjnych silikonowych gum strzykowych, które gwarantują zachowanie jak najbardziej higienicznych warunków całego procesu dojenia. Wysoka jakość materiału będzie oznaczać również proste i wygodne czyszczenie.

Niemniej ważne są przewody do dojarki. Powinny one być wykonane z wytrzymałego i łatwego w utrzymaniu tworzywa. Dokonując zakupu, musimy oczywiście uwzględnić dokładne wymiary, jakie będą potrzebne do naszego urządzenia. Warto w tym miejscu nadmienić, że przewody zaleca się wymieniać profilaktycznie raz na pół roku, co pomaga ograniczyć ilość gromadzących się bakterii i zachować wymagany standard higieny.

Części do dojarek dostępne w sklepie GENES.pl to też m.in. gumowe i silikonowe membrany, smoczki, uszczelki, bańki, zawory zwrotne pulsatora czy pokrywy zbiornika na mleko.

Dodaj komentarz