Cera tłusta, a cera trądzikowa to dwa różne typy skóry i każda z nich wymaga innej pielęgnacji. Różnica może być niepozorna bowiem i jeden i drugi rodzaj cery charakteryzuje się nadmiernym produkowaniem sebum, przez co najczęściej w „strefie T” (czoło, nos i broda) nasza skóra po prostu się błyszczy. Przy cerze trądzikowej dodatkowo pojawiają się mnogie wypryski, często ropne zmiany, a także rozszerzone i zatkane pory. Warto też wiedzieć, że osoby zmagające się z trądzikiem, mogą takich zmian skórnych doświadczyć również na dekolcie, szyi czy plecach i ramionach.

Jak dbać o cerę tłustą i trądzikową?

W jednym i drugim przypadku najczęstszym błędem w pielęgnacji jest używanie kosmetyków, które prowadzą w bardzo szybki sposób do przesuszenia się naszej cery. Wydaje nam się, że skoro widoczne gołym okiem sebum zadomowiło się na naszej twarzy na dobre, to tym samym spełnia ono funkcję nawilżającą i to aż za dobrze, skoro przez cały czas się świecimy.

Każda skóra, w tym skóra trądzikowa i tłusta potrzebują nawilżenia. Owszem, może znacznie delikatniejszego niż osoby z cerą suchą, ale mimo wszystko bez względu na typ cery warunki atmosferyczne, słońce, wiatry, promieniowanie sprawiają, że nasza skóra wysycha i potrzebuje także bariery ochronnej.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji wybrać? 

W pielęgnacji cery tłustej, a szczególnie cery trądzikowej sprawdzą się kosmetyki, które delikatnie będą złuszczać naskórek, oczyszczać twarz, a dodatkowo zadbają o odpowiedni poziom nawilżenia i wyrównania ph skóry. Warte polecenia są kosmetyki Forever Living na bazie aloesu, naturalne i bezpieczne. Aloes firmy Forever https://forever-kosmetyki.pl idealnie wykorzystuje moc tego sukulentu i tworzy serie niosące ukojenie i ulgę każdemu rodzajowi skóry.

Aloes naturalnie nawilży Twoją cerę. W przypadku niedoskonałości ukoi ból, który niekiedy towarzyszy pojawiającym się podskórnym wypryskom, załagodzi zaczerwienienia. W związku z tym, że aloes ma właściwości przeciwbakteryjne, grzybobójcze i przeciwwirusowe, to idealnie i dogłębnie oczyści skórę twarzy.

Jeżeli chcesz również wspomagać swój organizm o wewnątrz, dbając o dostarczanie mu właściwych makro i mikroelementów, oraz nawilżając go od środka dbając o odpowiedni poziom nawilżenia, koniecznie sprawdź aloes do picia i suplementy Forever.

Dodaj komentarz