Wiele kobiet wyraża chęci wykonania zabiegu powiększania ust, ale obawia się podjęcia ostatecznej decyzji. Jedną z głównych przyczyn niezdecydowania jest strach przed ewentualnym bólem. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Jaka jest prawda?

Jakie czynniki wpływają na stopień bólu?

Zabieg powiększania ust jest całkiem prosty. Najczęściej polega on na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w głąb skóry. Zazwyczaj ludzie obawiają się głównie momentu wstrzyknięcia oraz chwili zaraz po nim. Na szczęście ból nie jest mocny, warto jednak wiedzieć, od czego on w ogóle zależy.

Jakość i sposób wykonania

Zdarza się, że zabieg nie powinien być bolesny, a mimo to, taki jest. Wtedy zastanawiamy się, dlaczego tak się stało. Rozwiązaniem tej zagadki wielokrotnie jest słaba jakość przeprowadzanego zabiegu. Gorszy dzień osoby wykonującej, brak odpowiednich umiejętności, doświadczenia, zły sprzęt – wszystkie te elementy muszą ze sobą współgrać i to one odpowiadają za jakość. Obowiązkowo więc wypełniacze do ust muszą pochodzić od sprawdzonych producentów.

Nie można również zapomnieć o sposobie wykonania. Oprócz tradycyjnego wstrzyknięcia istnieją także inne metody powiększania ust. Zawsze trzeba jednak skonsultować je z lekarzem, od którego zależy wybór odpowiedniego sposobu. Musi być on jak najbezpieczniejszy dla danej osoby.

Wybór odpowiedniej kliniki lub gabinetu jest więc niezwykle istotny i wpływa on nie tylko na zadowolenie po zabiegu, ale również komfort w jego trakcie.

Odporność na ból

Z tym nieprzyjemnym uczuciem jedni radzą sobie lepiej, a drudzy gorzej. Dzieje się tak ze względu na różne wrażliwości pojmowania bólu. Jest to kwestia zupełnie indywidualna i dlatego ludzie podczas identycznej czynności mogą mieć różne odczucia. Nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytania, czy dana czynność boli.

Jeżeli ktoś znosi ból nawet w przeciętnym stopniu, to nie powinien odczuwać dużego dyskomfortu przy wypełnianiu ust. Jeśli jednak ktoś ma z tym problemy, to warto dobrze się przygotować do takiego zabiegu.

Co zrobić, żeby zmniejszyć ból?

Z bólem trudno walczyć, lecz na szczęście są sposoby na zmniejszenie tego nielubianego uczucia. Dzięki pewnym sposobom można je ograniczyć praktycznie do minimum.

Znieczulenie

Jest to jedna z najpopularniejszych metod stosowana przez wielu lekarzy między innymi stomatologów, czy chirurgów. Oprócz podania znieczulenia w tradycyjny sposób istnieje również opcja zastosowania specjalnej maści. To bardzo ciekawa alternatywa dla osób oraz ze słabą tolerancją bólową, ponieważ dzięki niej zabieg nie będzie stresującym przeżyciem.

Sen

Naukowo udowodnione jest, że odpowiednia ilość snu wpływa korzystnie na zdrowie człowieka. Może mieć także pozytywny wpływ na odczuwanie bólu. Lepiej więc pójść na zabieg wyspanym.

Pozytywne nastawienie

Wiele sytuacji w życiu często zaczyna się w psychice. Pozytywne myślenie bardzo dużo zmienia i sprawia, że człowiek jest weselszy i ma w organizmie więcej hormonów odpowiadających za szczęście. Natomiast negatywne nastawienie przyciąga niekorzystne zdarzenia.

Ból nie powinien być problemem

Podsumowując, jeśli ktoś czuje potrzebę wykonania zabiegu wypełniania ust, to ból nie powinien być przeciwskazaniem. W większości przypadków jest on dosyć łagodny i całkiem znośny. Szeroką ofertę preparatów do wypełniania ust można znaleźć na https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/wypelniacze-kwas-hialuronowy/.

Dodaj komentarz