Tapicerka meblowa jest wykonana z trwałego materiału przystosowanego do intensywnej eksploatacji. Niemniej jednak, aby zachować ją w nienagannym stanie, potrzebna jest należyta pielęgnacja. Na rynku coraz większą popularnością cieszą się profesjonalne firmy oferujące pranie tapicerki meblowej, a także czyszczenie wykładzin w mieście Warszawa. Usługa jest realizowana bardzo starannie, tak, aby skutecznie wyeliminować nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Warto dowiedzieć się więcej na temat przebiegu tej usługi, a także korzyści, których można oczekiwać.

Czy samodzielne pranie mebli jest bezpieczne?

Z pewnością możemy samodzielnie przeprowadzić czyszczenie i odświeżenie tapicerki meblowej. Jednakże, musimy mieć na względzie to, że w ten sposób niemożliwe jest uzyskanie tak dobrych efektów, jak przy użyciu zaawansowanego sprzętu i specjalnych detergentów. Co więcej, w przypadku specyficznych typów tapicerki, samodzielne pranie materiału może zaszkodzić tapicerce. Dlatego też, warto skorzystać z usług fachowców, a podczas wizyty dowiedzieć się więcej o prawidłowej pielęgnacji mebli tapicerowanych, jakimi dysponujemy.

Firmy czyszczące dysponują bardzo nowoczesnym sprzętem w postaci odkurzaczy piorących, ekstraktorów ciśnieniowych, a także szorowarek. Duże znaczenie ma także wszechstronny wybór środków czystości stosowanych przez firmy. Dzięki temu, usługa jest w pełni dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

W jaki sposób przebiega pranie tapicerki?

Usługa jest realizowana w domu klienta, dzięki czemu, nie musisz martwić się wysokim kosztami transportu mebli. Wystarczy umówić się na dogodny termin i poczekać na zjawienie fachowca. Specjalista zapozna się z rodzajem tapicerki, zagospodaruje wolną przestrzeń, a także zabezpieczy posadzkę przed pochlapaniem. Przed rozpoczęciem czyszczenia realizowane jest dokładne odkurzanie, które pozwala skutecznie usunąć: kurz, okruszki, włosy, sierść zwierząt domowych, a także inne formy luźnych zanieczyszczeń, które nie powinny znajdować się na tapicerce.

Najczęściej, firmy przeprowadzają pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną. Polega to na dokładnym rozprowadzeniu środku prespray, który rozmiękczy i rozpuści zabrudzenia, co ułatwi ich usuwanie. Następnie, preparat wraz z brudem jest odsysany z pomocą nowoczesnego odkurzacza lub ekstraktora. Innymi metodami czyszczenia jest szamponowanie, kapsułkowanie oraz pranie narożników przy pomocy proszku. Jeśli pranie zasadnicze nie usunie wszystkich plam, wówczas stosowane są odplamiacze punktowe przeciwko najbardziej uporczywym zabrudzeniom.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie tapicerki?

Z roku na rok przybywa klientów, którzy decydują się powierzyć meble tapicerowane fachowcom. Wszystko za sprawą większej dostępności takich usług. Klienci przekonują się do długotrwałych oraz imponujących efektów, dzięki czemu, w przyszłości ponownie korzystają z usług firmy. Oto główne korzyści wynikające z profesjonalnego prania kanap i narożników:

  • Czystość i higiena – pranie tapicerki meblowej pozwala skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń oraz najbardziej uporczywych plam. Ponadto, usuwane są szkodliwe drobnoustroje, takie jak roztocza, co wpływa na większą higienę wnętrza.
  • Oczekiwany poziom relaksu – idealnie czyste i pachnące meble korzystnie wpłyną na poziom odpoczynku i zapewnią nam wymarzony relaks wśród tapicerowanych mebli.
  • Większa trwałość mebli – profesjonalne czyszczenie narożników i kanap pozwala zadbać o większą żywotność tapicerki meblowej. Jest ona bardziej odporna na blaknięcie oraz płowienie. Tapicerka jest również mniej podatna na zabrudzenia.
  • Wygoda i bezpieczeństwo – pranie kanap i narożników nie zajmuje wiele czasu i jest w pełni realizowane przez fachowców, nie sprawiając dodatkowych kłopotów, ani trudności. Wybrane metody są w 100% bezpieczne dla naszych mebli.
  • Nieduży wydatek – bardzo istotnym plusem tej usługi są również umiarkowane i niewygórowane koszty, dzięki czemu, każdy klient może pozwolić sobie na skorzystanie z odrobiny luksusu.

Obecnie, firmy czyszczące oferujące pranie tapicerki oraz wykładzin znajdziemy niemal w każdym, dużym mieście. Mieszkańcy Warszawy oraz okolic mogą zatem bez trudu znaleźć firmę i zamówić specjalistyczne czyszczenie kanap, narożników oraz innych mebli tapicerowanych.

Jak często należy czyścić tapicerkę meblową?

Aby utrzymać optymalną czystość mebli, warto skorzystać z usług firm czyszczących przynajmniej raz do roku. Czyszczenie tapicerki gwarantuje długotrwałe rezultaty, a co więcej, zawsze możemy zapytać o domowe sposoby pielęgnacji, tak, aby móc przedłużyć efekty uzyskane podczas profesjonalnego prania tapicerki meblowej. Jednorazowa usługa raz do roku wystarczy w zdecydowanej większości przypadków. Jedynie w przypadku bardzo intensywnej eksploatacji można pomyśleć o tym, aby przeprowadzić czyszczenie tapicerki dwa razy roku. Podobnie wygląda kwestia w przypadku czyszczenia wykładzin, które wymagają podobnej pielęgnacji.

Ile kosztuje czyszczenie tapicerki meblowej?

Jak już mówiliśmy, pranie tapicerki nie wiąże się z dużym wydatkiem. Wycena jest ustalana indywidualnie na podstawie tapicerki, która wymaga czyszczenia. Za jednym zamachem możemy oczywiście wyprać wszystkie meble tapicerowane w domu, a także zrealizować pranie wykładzin. Jeśli pracy jest naprawdę dużo, wówczas firmy oddelegują dodatkowych pracowników, tak, aby usługa została zrealizowana w ciągu jednego dnia. Pranie kanap, narożników oraz innych, dużych mebli tapicerowanych to koszt ok. 120-200 złotych. Z kolei czyszczenie tapicerki kosztuje od 7 do 15 złotych w zależności od rodzaju materiału oraz wybranej metody czyszczenia.

Ile czasu może zająć czyszczenie wykładzin i tapicerki?

To oczywiście zależy od tego, jak duża praca jest do zrealizowania. Pranie dużego mebla, takiego jak narożnik, zwykle nie zajmuje więcej niż godzina czasu. Bardzo sprawnie przeprowadzane jest także pranie wykładzin. Wszystko za sprawą specjalistycznego sprzęgu oraz wydajnych detergentów, które w połączeniu pozwalają uzyskać imponujące efekty. Dużym atutem dla klientów biznesowych jest możliwość umówienia terminu weekendowego lub w porze wieczornej, tak, aby zrealizować pranie wykładzin oraz tapicerki meblowej w miejscu pracy, pod nieobecność pracowników. Nawet przy dużych zleceniach, czas realizacji to ok. kilku godzin. Ponadto, należy uwzględnić czas schnięcia (od kilku do kilkunastu godzin w zależności od rodzaju materiału).

Czy warto skorzystać z usług firm czyszczących?

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule artykuły, tak, zdecydowanie warto skorzystać z usług takich firm. Czyszczenie tapicerki meblowej i wykładzin jest dużo efektywniejsze i pozwala uzyskać rezultaty, które utrzymają się przez wiele miesięcy. Pamiętajmy, że jest to korzyść nie tylko w aspekcie czysto estetycznym, ale przede wszystkim, zdrowotnym. Profesjonalnie przeprowadzone pranie eliminuje roztocza, bakterie oraz inne drobnoustroje, co bardzo korzystnie wpłynie na poziom zdrowia oraz samopoczucie domowników.

Dodaj komentarz