Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowy uśmiech. Zadbane uzębienie poprawia prezentację, i to nie tylko ze względów estetycznych. Wpływa to bowiem też na wzrost poczucia pewności siebie, co z kolei przekłada się na ogólne postrzeganie naszej osoby. Właśnie dlatego prawidłowe dbanie o zdrowie jamy ustnej jest tak ważne. W tym obszarze jednak nawet nasza największa skrupulatność nie zastąpi tego, co może zaoferować nam dobry dentysta Wrocław. Na co zatem trzeba zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni gabinet? Przede wszystkim na to, czy będzie on w stanie zapewnić nam kompleksowe leczenie.

Odpowiednia profilaktyka podstawą pielęgnacji jamy ustnej

Profilaktyka zębów to opiera się w dużej mierze o nasze własne działania polegające na regularnym usuwaniu gromadzącej się płytki nazębnej poprzez szczotkowanie czy stosowanie nici dentystycznej. Nie powinniśmy jednak na tym poprzestać. Aby mieć pewność, że nie dopuścimy do rozwoju próchnicy czy innych chorób konieczne są regularne, profilaktyczne wizyty stomatologiczne. Podczas takiej wizyty dentysta Wrocław dokona profesjonalnego zabiegu oczyszczenia zębów oraz badań stomatologicznych.

W sytuacji, gdy nagromadzona płytka nazębna mimo wszystko ulegnie mineralizacji i doprowadzi do powstania kamienia nazębnego, konieczne będzie usunięcie go poprzez wykonanie zabiegu skalingu.

Dentysta Wrocław – szeroka oferta profesjonalnych zabiegów stomatologicznych

Większość z nas prawdopodobnie na którymś etapie swojego życia borykała się z próchnicą. Jest to najczęstszy problem, z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetów dentystycznych. Próchnica to choroba powodująca demineralizację szkliwa, natomiast to przyczynia się do osłabiania struktury zęba. Leczenie próchnicy polega na wykonaniu wypełnienia, czyli założeniu plomby. Przed założeniem wypełnienia konieczne jest usunięcie chorej tkanki zęba i dokładne oczyszczenie powierzchni. Dopiero wówczas możliwe jest wypełnienie ubytku. Działanie to zapobiega przedostawaniu się do jamy bakterii i powstawaniu próchnicy wtórnej.

Wyróżnić możemy różne rodzaje wypełnień takie jak wypełnienia złote, porcelanowe (typu inlay lub onlay), wypełnienia światłoutwardzalne, czy amalgamatowe. Ostateczny wybór konkretnej metody uzależniony będzie od takich czynników jak rodzaj uszkodzenia zęba, to, czy u pacjenta występują uczulenia lub nadwrażliwość, ale też miejsce wypełnienia, kwestie estetyczne oraz związane z tym koszty.

Pamiętajmy jednak, że próchnica to nie jedyne schorzenie. Profesjonalny gabinet dentystyczny powinien być przygotowany na udzielenie leczenia w różnorodnych przypadkach, również tych rzadziej spotykanych. Oferta centrum stomatologicznego PRES-I-DENT we Wrocławiu w swojej ofercie posiada usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej, endodoncji, periodontologii, pedodoncji, protetyki, implantologii czy wykorzystujące sterowaną regenerację kości (GBR), a także wybielanie zębów.

Oczywiście, nie mniej ważne będzie odpowiednie podejście personalne do pacjenta. Zapewnienie bezstresowej atmosfery jest niezwykle ważne, gdyż pomaga to uniknąć negatywnego skojarzenia z wizytą u dentysty, które niestety jest bardzo powszechne i często spowodowane przeszłymi doświadczeniami.

Dodaj komentarz