Wybór grzejnika łazienkowego nie jest prosty, zwłaszcza że obecnie producenci kuszą bogatą ofertą funkcjonalnych i za razem dopracowanych estetycznie modeli. Po przejrzeniu kilku katalogów z projektami zwyczajny biały grzejnik wydaje się być nudny i nieatrakcyjny wizualnie. Do wyboru masz różne rodzaje pokrycia i warianty kolorystyczne. Dowiedz się, które grzejniki sprawdzają się lepiej we współczesnych łazienkach, chromowane czy malowane proszkowo? 

Grzejniki łazienkowe – malowanie proszkowe lepsze niż chrom? 

Malowanie proszkowe to technika pokrywania farbą danej powierzchni (np. metalu). Farbę proszkową rozprowadza się poprzez natrysk elektrostatyczny. Dzięki tej metodzie pomalowany obiekt jest gładki, a efekt utrzymuje się przez bardzo długi czas. Grzejniki łazienkowe malowane proszkowo mogą więc występować w wielu różnokolorowych odsłonach. Zgodnie ze swoimi upodobaniami, uczynisz z nich barwną dekorację łazienki, albo sprawisz, że wizualnie zleją się ze ścianą i nie będą zawadzać. Mimo wszystko jednak łazienka przeważnie nie jest pomieszczeniem, w którym umieszcza się kolorowe dekoracje. Wybiera się do niej raczej solidny metalowy grzejnik, który maluje się proszkowo na czarno. Jeśli jednak masz taką fantazję lub unikalną koncepcję wnętrza i chcesz zamontować sobie czerwony lub niebieski grzejnik, nic nie stoi na przeszkodzie. 

Grzejniki łazienkowe – chrom jako forma pokrycia 

Chrom na grzejnikach łazienkowych to subtelna i nowoczesna dekoracja pomieszczenia. Przeważnie ten rodzaj pokrycia wybierają osoby, które cenią współczesny, wyważony styl w aranżacji wnętrz. Błyszczący lub matowy chrom może sprawić też, że łazienka będzie wyglądać nieco futurystycznie, ale odpowiedni model chromowanego grzejnika pomoże też stworzyć styl industrialny. Sprawdź na stronie https://imers.pl/grzejniki-chromowane/ przykładowe modele grzejników łazienkowych, na których chrom prezentuje się świetnie. Co ciekawe znajdziesz wśród nich także modele dopasowane do łazienki w stylu retro. 

Dodaj komentarz