Czy zdarza Ci się, że odczuwasz silny ból zęba albo widzisz, że koniecznie trzeba coś z nim zrobić, bo okazało się, że jest mocno zepsuty? Jeśli tak, twój dentysta może zalecić leczenie kanałowe lub wszczepienie implantu zębowego. Jeśli masz to szczęście, że mieszkasz w Małopolsce, prawdopodobnie wiesz, że jeśli chodzi o implanty stomatologiczne Kraków wiedzie prym, dzięki najlepiej wyposażonym i świetnie prowadzonym klinikom, takim jak Implantis. Jeśli tam się skierujesz, z pewnością uzyskasz najlepszą możliwą opiekę stomatologiczną. Nikt jednak nie podejmie decyzji za Ciebie, a żeby ją podjąć, warto posiadać wiedzę, która pomoże rozstrzygnąć o zaletach i wadach każdego rozwiązania.

Czym się różnią implanty stomatologiczne Kraków od leczenia kanałowego?

Dzięki zastosowaniu leczenia kanałowego dentysta może ocalić Twój ząb, usuwając zainfekowaną miazgę i wypełniając go materiałem zastępczym. W razie potrzeby możesz połączyć to leczenie ze wstawieniem korony. Jeśli zdecydujesz się na implanty stomatologiczne Kraków, będzie to wymagało usunięcia oryginalnego zęba i zainstalowania metalowego mostu kości szczęki. Twój dentysta może następnie przykręcić koronę stomatologiczną, aby wszystko funkcjonowało normalnie.

Korzyści z leczenia kanałowego

Oto niektóre z głównych korzyści płynących z zastosowania leczenia kanałowego z koroną lub bez.

Nie stracisz oryginalnego zęba – porównując implanty stomatologiczne Kraków z leczeniem kanałowym zauważysz, że główną korzyścią tej drugiej opcji jest utrzymanie oryginalnego zęba z kanałem korzeniowym, i zachowanie naturalnego uśmiechu. Oczywiście możesz potrzebować korony, aby wyleczyć zaawansowaną próchnicę, ale ciągle dysponujesz podstawą oryginalnej konstrukcji, na której możesz osadzić koronę.

Zabieg będzie mniej kosztowny – ta korzyść staje się widoczna, gdy porównujesz koszty leczenia kanałowego z kosztem, jakiego wymagają implanty stomatologiczne Kraków. Należy pamiętać, że ubezpieczenie często obejmuje leczenie kanałowe i korony, a wszczepienie implantów stomatologicznych trzeba sfinansować z własnej kieszeni.

Leczenie kanałowe trwa krócej – proces leczenia kanałowego zajmuje również mniej czasu niż implant dentystyczny. Zwykle całość zabiegu może zostać wykonana podczas jednej lub dwóch wizyt w klinice. Czasem zdarza się konieczność, aby poczekać krótki okres, aby uzyskać trwałą koronę. W międzyczasie można korzystać z tymczasowej korony.

Korzyści, jakie dają implanty stomatologiczne Kraków

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć zastosowanie implantu dentystycznego zamiast leczenia kanałowego.

Wysoki poziom estetyki – mimo że nie utrzymasz naturalnego zęba, estetyka jamy ustnej nie ucierpi na wszczepieniu implantu. Bardzo istotna, szczególnie w przypadku przednich zębów, jest możliwość dobrania koloru, jaki będą miały implanty dentystyczne Kraków wszczepione przez Twojego stomatologa.

Ząb działa tak, jakby był Twoim naturalnym zębem – dzięki wszczepieniu implantu uzyskujesz w pełni funkcjonalny, nowy ząb. Nie ma mowy o jakimś osłabieniu wynikającym z pozostawienia zęba i korzenia, który przez jakiś czas narażony był na procesy wynikające z ataku próchnicy lub innych problemów, które sprawiły, że konieczne było leczenie. Nadal możesz jeść jedzenie, które lubisz jeść i nie doświadczysz problemów ze zmianą brzmienia mowy, które mogą być powodowane przez niektóre protezy. Mówiąc krótko, implanty stomatologiczne Kraków oferują wygodę porównywalną z prawdziwymi zębami.

Wytrzymałość implantów jest znacznie większa niż leczenia kanałowego – jeśli bierzesz pod uwagę, jak długo utrzymają się efekty każdej z opisywanych tu metod uzupełniania ubytków, to wiadomo, że implanty dentystyczne mogą wytrwać znacznie dłużej niż korona zbudowana w wyniku leczenia kanałowego. Co bardzo istotne, implanty mają bardzo niewielki odsetek ewentualnych uszkodzeń i mogą upłynąć całe dziesięciolecia, zanim trzeba będzie je w jakiś sposób regenerować.

Leczenie kanałowe czy implanty – podejmowanie decyzji

W podjęciu ostatecznej decyzji może być pomocna opinia dentysty, który oceni stan zęba i wskaże, czy możliwe jest jego leczenie kanałowe i czy efekt tego leczenia będzie dla Ciebie satysfakcjonujący.

Dodaj komentarz