Projektujesz nowy dom i zastanawiasz się nad nowoczesnymi rozwiązaniami, które ułatwią Ci funkcjonowanie? Na rynku pojawia się coraz więcej maszyn i systemów sprzątających, które zapewniają łatwiejsze i efektywniejsze czyszczenie. Warto zapoznać się z ofertą paru firm i zainwestować w innowacyjne narzędzia już na pierwszym etapie budowy. W ten sposób nie tylko zapewnisz sobie wygodę w późniejszych latach mieszkania, ale również będziesz miał szansę na wkomponowanie ich w wygląd i design domu.

Wbudowane systemy sprzątające – odkurzacze centralne

Masz dość zbędnych kabli i szybko psujących się urządzeń? Odkurzacze centralne to nie tylko wygodne, ale również niezwykle ekonomiczne rozwiązanie do domu. Są świetną alternatywą do ciężkich, dużych odkurzaczy, których czasami potrzebujemy przy ogromnych powierzchniach. Są dużo cichsze i efektywniejsze. Zapewniają wygodne sprzątanie i nie zajmują dużo miejsca.

To również doskonałe rozwiązanie dla osób z alergiami. Odkurzacze centralne pomagają w szybkim eliminowaniu kurzu i pyłków. Wystarczy, że w trakcie projektowania przestrzeni zdecydujesz się na wbudowanie jednostki centralnej i gniazdek ssących, do których można potem podłączyć specjalny wąż. W ten sposób cały brud przenosi się w jedno miejsce, które jest łatwe w opróżnianiu i sprzątaniu. Jest wiele ofert w Internecie, które proponują różne rozwiązania. Przed kupnem warto zrobić solidny research. Pod linkiem https://mateomarket.pl/odkurzacze-centralne-i-akcesoria,c1367.html  znajdziesz parę dobrych inspiracji. Taki odkurzacz centralny w połączeniu z systemem do oczyszczania powietrza to dobre rozwiązanie dla alergików i osób ze schorzeniami układu oddechowego.

 

Mobilne zarządzanie sprzętem

Coraz więcej systemów sprzątających łączy się z urządzeniami mobilnymi. Możesz spotkać się z aplikacjami typu „smart home”, które pozwalają kontrolować niektóre elementy domu z telefonu. Mogą być to kwestie zabezpieczeń – zewnętrzne żaluzje, alarmy czy kamery. Spotykać się można również z aplikacjami zarządzającymi energią czy niektórymi urządzeniami domowymi. Najnowsze pralki i suszarki mogą wysłać powiadomienie o końcu cyklu. Zdalnie możemy również regulować działanie różnych robotów sprzątających.

Najpopularniejsze jest połączenie aplikacji z urządzeniami odkurzającymi i mopującymi. W ten sposób jesteś w stanie ustalić im harmonogram sprzątania. Możesz uruchamiać je za pomocą telefonu w pracy i nie przejmować się nieprzyjemnymi dźwiękami. Po pracy możesz wrócić do wysprzątanego domu i nie będziesz musiał przejmować się dodatkowymi obowiązkami.

 

Nowoczesne systemy dla małej przestrzeni

Dużo innowacyjnych systemów, typu odkurzacz centralny czy specjalnie wbudowane sprzęty, instaluje się w trakcie budowy lub gruntownego remontu domu. Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na tak duże renowacje. Na szczęście coraz więcej producentów projektuje swoje systemy sprzątające z myślą o mieszkańcach bloków.

Niezwykle popularne są innowacyjne systemy organizacji miejsca. Modułowe, robione pod wymiar szafki, dopasowane do najdziwniejszych kątów. Mini roboty sprzątające, czy kompaktowe wersje smart urządzeń do kuchni, czy łazienki. Specjalne elektryczne myjki, które pozwalają nam na bezpieczne mycie zewnętrznych okien. Na rynku pojawia się coraz więcej świetnych rozwiązań zarówno dla domów, jak i mieszkań.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Dodaj komentarz