Bardzo często odpalamy świeczki automatycznie, nie zwracając uwagi na długość knota, jego kształt lub gasimy nie patrząc na jakim etapie rozpuszczania jest wosk.

Są to istotne kwestie dzięki którym będziemy czerpać radość z palenia świecy aż do samego końca!

Co to znaczy, jeśli świeca wypala się w tzw. tunelowy sposób?

Krótko mówiąc nasz wosk nie rozpuszcza się w prawidłowy sposób, czyli nie dociera do samych krawędzi szklanego słoju. Jeżeli zgasimy ją za szybko to właśnie w głąb świecy zacznie tworzyć się tunel.

Prowadzi to do tego, że tunel robi się coraz głębszy, aż w pewnym momencie albo górna część zapadnie się lub płomień zgaśnie, ponieważ nie dotrze odpowiednia ilość tlenu.

Sprawdźmy dokładnie knot przed zapaleniem świecy

Przed każdym zapaleniem świecy, nie tylko za pierwszym razem, potrzeba przyciąć knot na długość około 3mm. Mamy wtedy pewność, że płomień nie będzie charakterystycznie migotał oraz knot nie będzie wydzielał nieprzyjemnego dymu.

Grunt to poprawne pierwsze odpalenie świecy!

Jeśli chcemy cieszyć się z aromatu jaki uwalnia nasza świeca, aż do samego końca, to warto odpalić ją poprawnie po raz pierwszy.

Podpalając knot pamiętajmy o tym, że potrzebuje on dłużej chwili, aby roztopić wosk do samych krawędzi, co pozwoli uniknąć wyżej wspomnianego tunelowania.

Odczekajmy cierpliwie, a dopiero później zgaśmy świecę, dzięki czemu wypalimy ją do końca.

Duże świece Yankee Candle – stwórz swój własny klimat

Dzięki naturalnym olejkom eterycznym, które dodane zostały do wosku możesz się odprężyć oraz ukoić zmysły. Możesz także przenieść się do ogrodu pełnego kwiatów lub roztoczyć w mieszkaniu zapach świeżego prania z domieszką cytrynowej nuty. Jeśli chcesz podkreślić świąteczny nastrój lub po prostu uwielbiasz takie zapachy to w naszej ofercie na aromatowo.pl znajdziesz także nuty cynamonowo-korzenne.

Nasze świece zapachowe Yankee Candle to nie tylko wspaniałe aromaty, ale także idealne uzupełnienie dekoracji mieszkania!

Dodaj komentarz