Idealna kurtka zimowa powinna zapewniać przede wszystkim ciepło, ale i odporność na takie warunki pogodowe jak opady deszczu i śniegu. Są to warunki oczywiste i konieczne. Propozycje dla kobiet powinny jednak oferować coś więcej, a mianowicie – styl i elegancję! Kurtki damskie z jenotem będą więc tutaj idealnym rozwiązaniem.

Kurtki damskie z jenotem – czym się różni naturalny od sztucznego?

Jeśli chodzi o kurtki jenot, istotnym elementem będzie ich futrzany dodatek, który w znacznym stopniu może zadecydować o naszym wyborze w przy dokonywaniu zakupu. Wyróżniamy kurtki damskie z jenotem naturalnym lub sztucznym. W obu przypadkach znajdziemy wady i zalety, a ostateczny wybór to kwestia głównie indywidualna, uzależniona od naszych osobistych przekonań i preferencji. Czym więc te dwa typy różnią się od siebie?

Naturalne futro często wiązane jest z bogactwem, luksusem, elegancją, a także kobiecością. Choć mniej powszechnie spotyka się okrycia wierzchnie wykonane w całości z futra, materiał ten jest chętnie wykorzystywany jako dodatkowy element, przykładowo na kapturze lub mankietach. Naturalne futro wiąże się z poczucie ekskluzywności, jest delikatne i miękkie w dotyku. Z drugiej strony, jest ono trudniejsze do czyszczenia i może sprzyjać rozwojowi bakterii, a u niektórych osób istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Ponadto, może dodawać kurtce fizycznej ciężkości.

Wiele osób unika naturalnych futer również z powodów etycznych, co niekiedy bywa powodem dość głośnych kontrowersji. W tych przypadkach kurtki damskie z jenotem sztucznym mogą być dobrą alternatywą. Syntetyczne tworzywo jest wprawdzie grubsze i rzadsze niż to naturalne, ale rekompensuje to dużą lekkością. Łatwiej tu też o utrzymanie czystości, gdyż ubranie ze sztucznymi elementami może być z powodzeniem prane w pralce.

Kurtki zimowe idealne dla każdego rodzaju sylwetki

Jeśli wiemy już, który typ elementów futrzanych preferujemy, możemy rozpocząć poszukiwania konkretnego modelu. Aby nasz wybór był jak najbardziej satysfakcjonujący, kurtki damskie z jenotem powinny być dopasowane do typu figury właścicielki. Pozwoli to na skuteczne ukrycie wszelkich niedoskonałości i podkreślenie zalet. Czym charakteryzują się poszczególne typy i w jakich krojach będą prezentować się najkorzystniej?

Mianem „chłopięcej” określamy figurę szczupłą, bez wyraźnych krągłości w obszarze bioder czy biustu. Idealne dla nich będą wszelkie kurtki z paskiem, który pomoże wizualnie zaznaczyć talię i nadać sylwetce bardziej kobiecy wygląd.

Figura typu „gruszki” charakteryzuje się szerokimi biodrami i wąskimi ramionami. Kobiety o takiej sylwetce powinny wybierać długie płaszcze o prostym kroju lub kurtki lekko rozszerzane ku dołowi. Dysproporcję pomiędzy górną a dolną częścią ciała można zamaskować dużym, futrzanym kołnierzem.

Kobiety o figurze „jabłka” z kolei odznaczają się szerokimi biodrami i brakiem wyraźnego wcięcia w talii. Najlepszym wyborem dla nich będą krótkie fasony sięgające linii bioder. Powinny one unikać natomiast taliowanych płaszczy czy też wszelkich modeli z paskiem.

Typu „kielicha” to figura mająca odwrotne cechy w porównaniu do „gruszki”, mówimy tu więc o wąskich biodrach oraz szerokich ramionach, bez wyraźnego wcięcia w talii. Korzystne w tym przypadku będą rozkloszowane kurtki, najlepiej sięgające połowy bioder, które pomogą zbalansować te dysproporcje.

Najłatwiejsze zadanie ma figura typu „klepsydry”, która musi jedynie podkreślić swoje naturalne, kobiece kształty. Doskonale sprawdzą się tu zatem taliowane fasony, paski i dopasowane kroje.

Damskie kurtki zimowe Ligari gwarancją jakości

Oferta sklep Ligari to szeroki wybór fasonów, kolorów oraz rozmiarów. Wśród dostępnych propozycji znajdziemy najróżniejsze typy kurtek damskich z jenotem. Produkty pochodzą od sprawdzonych producentów i są starannie wykonane z najwyższej jakości materiałów. Ligari to propozycja dla kobiet, które cenią elegancję, a zarazem pewne rozwiązania.

Dodaj komentarz