Rozpoczynając przygodę z jazdą konną, warto przyjrzeć się najbardziej potrzebnym ubraniom, jakie będą nam towarzyszyć podczas pierwszych dni nauki jazdy. Na grzbiecie konia trzeba czuć się wygodnie i komfortowo. Potrzebne są przemyślane stylizacje do jazdy konnej dla jeźdźca, które nie krępują ruchów i są uszyte z odpowiednich materiałów. 

Jaki strój do jazdy konnej wybrać?

Pierwsze ubranie jeździeckie powinno być sportowe i wygodne. Może to być odpowiednia, ciepła bluza z kapturem lub pikowana kamizelka, która doskonale sprawdzi się podczas jazdy, a dodatkowo wspaniale się prezentuje. Na początkowe lekcje jazdy konnej można ubrać się w dresy lub ciemne leginsy. Istotne, aby spodnie nie były zbytnio szerokie. Na kolejne miesiące przygody z jeździectwem warto zakupić specjalne bryczesy oraz fraki do jazdy konnej – przeznaczone do konkursowych zmagań. Zakupy tego typu produktów można zrealizować online w ofertach dostępnych pod hasłem sklep jeździecki.

Kluczowymi elementami garderoby są również specjalne skarpety jeździeckie oraz buty przeznaczone do jazdy konnej, czyli np. skórzane oficerki. Strój do jazdy konnej musi być bezpieczny i dość luźny. Obowiązkową częścią jest także właściwie dobrany toczek lub kask. Na chłodniejsze dni warto wybrać specjalne bluzy i kurtki do jazdy konnej, które posiadają wzmocnienia na łokciach.

Stylowo i komfortowo w siodle

Pierwsze ubranie jeździeckie wcale nie musi kosztować bardzo wiele. Na pierwsze zajęcia w siodle – warto wybrać coś niezobowiązującego i komfortowego, w czym będziemy czuć się dobrze i jednocześnie stylowo. Latem można zdecydować się na cieńsze stroje do jazdy konnej zakrywające ramiona, plecy i dekolt, natomiast zimą warto zakupić specjalne ubrania z dodatkową warstwą ocieplenia, która ochroni nas przed wiatrem i mrozem. 

Początkujący jeździec może wyposażyć się w profesjonalne sztylpy, czyli getry przeznaczone do jazdy konnej, które odpowiednio  chronią łydki przed otarciami. Spodnie te zazwyczaj wykonane są ze skóry i skutecznie osłaniają nasze nogi. Kolejnym ważnym elementem są rękawiczki do jazdy konnej, które idealnie przydają się podczas pierwszych lekcji w siodle.

Koszt fajnego stroju przeznaczonego do początkowej do jazdy konnej waha się w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, co chcemy zakupić. Na początek warto jednak zdecydować się na niezobowiązujące stroje sportowe, które będą przede wszystkim wygodne i lekkie. Do jazdy konnej nie zaleca się ubierania krótkich spodenek, biżuterii oraz szeleszczących strojów. Podczas pierwszych chwil w siodle – warto również spiąć włosy i pamiętać o odpowiedniej ochronie głowy.

Dodaj komentarz