Co sprawia, że laptopy ASUS są tak chętnie wybierane przez użytkowników na całym świecie? Czy jest to zasługa dobrze wyposażonego wnętrza i nowoczesnych rozwiązań? A może wysokiej jakości wykonania? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, co stoi za sukcesem laptopów marki ASUS.

Za co użytkownicy biznesowi cenią laptopy ASUS?

Wśród laptopów ASUS dużą popularnością cieszą się modele przeznaczone do użytku biznesowego i do pracy. Są to między innymi laptopy z linii ASUS ZenBook. Dysponują one sporą mocą obliczeniową, potrzebną, by płynnie obsłużyć kilka wymagających procesów jednocześnie. Modele dla twórców z tej serii posiadają na przykład CPU Intel Core i9 lub AMD Ryzen 9 oraz GPU GeForce RTX 3000. Takie podzespoły gwarantują efektywną pracę z grafiką, montaż wideo czy projektowanie 3D.

Większość laptopów ASUS ZenBook to filigranowe urządzenia, których waga nie przekracza 1,2 kg. Zatem łatwo można je transportować w niewielkiej torbie czy etui. Ich obudowa wykonana jest zwykle z aluminium – materiału, który zapewnia laptopowi ASUS ZenBook nie tylko elegancki wygląd, ale i wytrzymałość na drobne uszkodzenia.

Laptopy ASUS ZenBook występują z ekranami OLED o przekątnej 13, 14 oraz 15 cali. Te wyświetlacze to gwarancja nasyconych czerni oraz soczystych, pełnych szczegółów kolorów. Funkcja ograniczenia emisji światła niebieskiego w laptopach ASUS ZenBook pozwala pracować nawet kilkanaście godzin bez zmęczenia oczu.

Żywotna bateria to kolejny z atutów laptopów ASUS, który jest szczególnie istotny dla tych użytkowników, którzy sporo pracują poza biurem. Nawet 15 godzin pracy na jednym ładowaniu to naprawdę dobry wynik. A niektóre modele w portfolio ASUS oferują nawet 17 godzin pracy bez zasilania. Poza tym wyposażone są w technologię szybkiego ładowania, pozwalającą naładować baterię do 70% w niecałą godzinę.

Wiele laptopów ASUS to konwertowalne konstrukcje 2w1. Oznacza to, że dysponują one dotykowym ekranem, który może służyć jako tablet. Takim urządzeniem możesz z łatwością sterować i przełączać się między aplikacjami za pomocą rysika lub po prostu palca.

Co mają laptopy ASUS dla użytkowników domowych?

Dla tych, którzy potrzebują laptopa do użytku domowego, przeglądania sieci, rozmów online z rodziną czy zakupów online, ASUS ma serię VivoBook. Są to laptopy uniwersalne, mobilne, które mogą pochwalić się niemal tak samo wydajnymi jednostkami, co laptopy biznesowe ASUS.

Seria ASUS Vivobook to doskonały wybór, jeśli chodzi o pierwszego laptopa do nauki lub laptopa na studia. Dysponują one zintegrowanymi układami graficznymi oraz procesorami Intel, które gwarantują wydajność wystarczającą do obsługi kilku procesów jednocześnie. Można na przykład pisać pracę magisterską jednocześnie mając otwartą przeglądarkę z wideo i łatwo przełączać się między kartami i aplikacjami.

Dlaczego laptopy ASUS cieszą się takim powodzeniem wśród graczy?

Gracze, którzy od sprzętu wymagają największej wydajności, nie przejdą obojętnie obok laptopów ASUS do gier. Są to bowiem urządzenia, które we wnętrzu kryją najlepsze podzespoły, w tym procesory Intel oraz dedykowaną grafikę marki NVIDIA. Dla graczy ASUS przygotował dwie linie:

  • ASUS ROG (Republic of Gamers)
  • ASUS TUF Gaming

Wszystkie laptopy z logo ASUS to najnowsze komponenty zamknięte w zgrabnej, lekkiej obudowie. Jednym z najczęściej wybieranych laptopów z linii ASUS ROG jest model ASUS ROG Strix. To prawdziwy potwór do gamingu, który na pokładzie ma na przykład GPU NVIDIA GeForce RTX 4080 oraz CPU Intel Core i9 13. generacji. Oprócz nich dysponuje też pojemnym dyskiem SSD, 16 GB pamięci RAM oraz odświeżaniem na poziomie 144 Hz. Taki laptop pozwala cieszyć się wysoką wydajną rozgrywką, hiperrealistyczną grafiką i ultra szybką reakcją w grze.

Bogaty wybór laptopów ASUS znajdziesz w sklepie internetowym TechLord

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Dodaj komentarz