Zabieg Ultraformer HIFU to wysoko skoncentrowana fala ultradźwiękowa, która dociera na różne głębokości naszych tkanek. Zabieg Ultraformer HIFU przeprowadzany w gabinetach medycyny estetycznej oraz klinikach piękna, to sposób na nieinwazyjny i niechirurgiczny lifting twarzy oraz ciała, bez użycia jakichkolwiek znieczuleń oraz wcześniejszych przygotowań. Zabieg może być wykonany o każdej porze roku, na każdym miejscu naszego ciała.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg HIFU?

Zabieg ultraformer HIFU przeznaczony jest dla każdej osoby, która szuka sposobu na poprawę swojego wyglądu. Zabieg HIFU wskazany jest dla osób, które cierpią na:

  • brak jędrnej skóry,
  • przebarwienia,
  • zmarszczki,
  • blizny,
  • rozstępy,
  • nadmiar tkanki tłuszczowej,
  • opadające powieki,
  • zwiotczałą skórę (na przykład po ciąży),
  • podwójny podbródek,
  • widoczne pory.

Zabieg HIFU skutecznie zredukuje te niedoskonałości, dzięki nowoczesnej metodzie wpuszczania fal dźwiękowych wytwarzanych przez specjalną maszynę w głąb naszej skóry. Zabieg trwa od około pół godziny do dwóch godzin (zależnie od wybranego miejsca) i może zostać przeprowadzony na każdym miejscu naszego ciała, w każdej porze roku. Zabieg nie jest ograniczony czasowo Aby efekty były jak najlepiej widoczne zaleca się zastosowanie serii zabiegów HIFU.

Wskazania i przeciwwskazania do HIFU

Jeśli posiadamy zmarszczki, nasze ciało nie jest zbyt jędrne i elastyczne (na brzuchu, pośladkach, ramionach, udach, plecach lub łydkach), blizny, które mamy, znajdują się w widocznych miejscach, to zabieg Ultraformer HIFU jest nam wskazany. Ponadto, jeśli jesteśmy niezadowoleni z tego, jak wygląda nasza twarz z powodu przebarwień lub kurzych łapek, warto wypróbować tę metodę. Zabieg HIFU działa także na konturowanie naszej twarzy, nadanie jej kolorytu, zmniejszenie podbródka, poprawę linii żuchwy i uniesienie brwi.

Przeciwwskazania

W przypadku występowania niektórych chorób, nie jest wskazane, aby korzystać z zabiegu HIFU. Jeśli cierpimy na choroby neurologiczne, schorzenia serca, nowotwory, choroby o podłożu autoimmunologicznym, niewyrównaną cukrzycę lub dermatozy, odradza się stosowanie zabiegu. Niewskazane jest także korzystanie z zabiegu, jeśli karmimy piersią lub jesteśmy w ciąży.

Ponadto, jeśli w okolicy miejsca, gdzie będzie wykonywany zabieg występuje opryszczka, otwarta rana, infekcja grzybiczna, wirusowa lub bakteryjna, zaleca się przełożenie zabiegu. Jeśli posiadamy metalowe implanty, rozrusznik serca bądź stosujemy przewlekle leki przeciwzapalne, odradzamy zabieg. Przed samym zabiegiem warto zrezygnować z przyjmowania leków przeciwzapalnych (ibubrofen i nurofen), ponieważ może to wpłynąć na efektywność samego zabiegu.

Efekty zabiegu HIFU

Pierwsze efekty zabiegu Ultraformer HIFU są dostrzegalne bardzo szybko, bo już w pierwszych godzinach po zabiegu. Rezultaty pojawią się maksymalnie w czasie od 24 do 48 godzin po. Efekt końcowy zabiegu jest widoczny w czasie od 2 do trzech miesięcy po zabiegu i utrzymuje się on nawet do 18 miesięcy. Aby efekty zabiegu były jak najlepsze, poleca się stosowanie serii zabiegów, bądź zabiegu przypominającego, po około roku, co może zwiększyć długotrwałość efektów do nawet 5 lat.


Czy zabieg HIFU boli?

Zabieg HIFU nie wymaga żadnego znieczulenia, zaś nasze odczucia są uzależnione od miejsca wykonywania zabiegu. W trakcie będziemy odczuwać ciepło, ewentualnie delikatne pieczenie, lecz ból nie powinien się pojawić.

Jeśli wiemy, że posiadamy bardzo niski próg bólu, mimo nieinwazyjnego charakteru zabiegu, aby zapobiec naszemu dyskomfortowi, możemy około godzinę przed zabiegiem zastosować paracetamol. Przyjmowanie kofeiny oraz kodeiny także wpłynie na zwiększenie naszego komfortu w trakcie zabiegu.

Pielęgnacja po zabiegu

Przez kilka pierwszych godzin po zabiegu, w miejscu wykonania procedury, nasza skóra może być zaczerwieniona, zaś jeśli pojawi się ból, będzie się on utrzymywał tylko kilka dni. Jakikolwiek dyskomfort oraz nadwrażliwość na dotyk zniknie do kilkunastu dni po zabiegu HIFU.

Aby efekty zabiegu były jak najlepsze i utrzymywały się jak najdłużej, zaleca się stosowanie kremów z filtrem przy wyjściach na zewnątrz. Dodatkowa aplikacja kremów nawilżających oraz delikatnych kosmetyków także wspomoże proces pielęgnacji miejsca, w którym zastosowany był zabieg.

Czego unikać po zabiegu: szorstkich ręczników, nadmiernego pocierania miejsca zabiegu, peelingów, myjek do ciała oraz dotykania miejsca zabiegu i aktywności fizycznej w przeciągu pierwszych 24 godzin.

Jeśli zabieg przeprowadzony był na naszej twarzy, zaleca się ograniczenie śmiania się, gwałtownej mimiki twarzy oraz nadmiernego żucia.

Ewentualne skutki uboczne

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie zabiegu HIFU, warto upewnić się, że wybrana przez nas placówka ma do tego uprawnienia, wymagany sprzęt oraz wykwalifikowany personel. Jeśli szukamy zabiegu HIFU w Gdańsku, dokładnie sprawdźmy naszą placówkę. Skutki uboczne mogą wystąpić w przypadku podjęcia się zabiegu mimo przeciwwskazań lub skorzystania z niego w niewykwalifikowanej placówce.

Skutki uboczne zabiegu mogą być nieinwazyjne i wynikać ze zbyt wysokich parametrów natężenia fal dźwiękowych (mogą powstać zasinienia lub drobne pęcherze, utrzymujące się do kilkunastu dni po zabiegu, nasza skóra może zamiast zyskać, to utracić swoją jędrność) lub o wiele poważniejsze. Nieprawidłowe przeprowadzenie zabiegu może skutkować uszkodzeniem tkanki tłuszczowej oraz nerwów, poparzeniem kości, dlatego tak ważne jest dobre sprawdzenie naszej placówki.

Zabiegi HIFU – cena Gdańsk

Zabiegi Ultraformer HIFU wykonywane są w różnych placówkach na terenie Gdańska. Dobrze dobrana lokalizacja zapewni nam wymarzone efekty oraz brak niechciany skutków ubocznych. Zabiegi Ultraformer HIFU cenowo w Gdańsku są dość zróżnicowane. Jeśli zdecydujemy się na serię zabiegów od razu lub pakiet (na przykład twarz oraz szyja czy pośladki oraz uda), koszty zdecydowanie zmaleją. Ultraformer HIFU w Gdańsku to świetna okazja, by zapewnić sobie trochę luksusu oraz polepszyć kondycję swojego ciała.

Dodaj komentarz