„Czy na masażu trzeba się rozebrać” – to pytanie pada bardzo często z ust tych z Was, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji być u fizjoterapeuty lub masażysty. Wielu z nas ma obawę przed rozbieraniem się przed obcą osobą. To nic dziwnego. Musicie jednak wiedzieć, że wizyta u fizjoterapeuty czy masażysty to nie pokaz mody czy Waszego ciała, a praca z nim, tak żeby jak najbardziej Wam pomóc. Żaden fizjoterapeuta nie zwraca uwagi na Was pod względem fizycznym a tylko i wyłącznie anatomicznym. Także nie musicie się martwić, że któryś specjalista może spojrzeć i ocenić Was po bieliźnie czy innej rzeczy związanej z Waszym ciałem.

Czy na masażu trzeba się rozebrać? Jak to wygląda ze strony specjalisty?

Jeśli udajecie się do fizjoterapeuty, żeby poprawić jakość swojego życia lub pozbyć się dolegliwości bólowych, normalnym jest to, że na wstępie poprosi on Was o rozebranie się do bielizny. Dzięki temu, będzie mógł ocenić Waszą postawę ciała, zobaczyć z jakiego powodu występują u Was dolegliwości bólowe czy wady postawy. Przez ubrania, nie byłby w stanie zobaczyć co może Wam dolegać. Tak samo u masażystów. Nie są oni w stanie pomasować Was przez ubranie. Mija się to totalnie z sensem masażu. Ze strony masażystów czy fizjoterapeutów nigdy nie ma miejsca na żadne podteksty czy insynuacje. Specjaliści zawsze patrzą na Wasze ciało pod względem problemu. Mięśnie to mięśnie, tak samo skóra nie ma na ten temat żadnej dyskusji.

Dlatego nie musicie się obawiać rozbierania do bielizny przed fizjoterapeutom czy masażystom. Są to profesjonaliści, którzy skończyli studia i szkoły i są gotowi do pracy z pacjentem. Także jeśli zastanawiacie się czy na masażu trzeba się rozebrać, bo obawiacie się tego jak spojrzy na Was terapeuta, pamiętajcie, że są to osoby do tego wyszkolone i nie ma się czego bać.

Kiedy trzeba się rozebrać u masażysty czy fizjoterapeuty?

Nie zawsze będziecie musieli się rozebrać cali do bielizny na wizycie u masażysty czy fizjoterapeuty. Jeśli wybieracie się na masaż całego ciała lub pierwszą wizytę u fizjoterapeuty na pewno będziecie musieli rozebrać się do bielizny. Dobrze jest w takiej sytuacji ubrać wygodną niekrępującą bieliznę. Dzięki temu Wam i fizjoterapeucie będzie bardziej komfortowo. Jeśli wybieracie się na masaż częściowy lub do fizjoterapeuty w związku z konkretną wcześniej już zbadaną kontuzją będziecie musieli odsłonić tylko wybraną część ciała. Jeśli to jest na przykład masaż pleców, wtedy wystarczy, że rozbierzecie górę swojego ubrania. Jeśli miałaby być to terapia stopy będziecie musieli zdjąć jedynie skarpetki.

Jak przygotować się do masażu?

Jeśli zastanawiacie się czy na masażu trzeba się rozebrać na pewno macie obawy przed wizytą u masażysty czy fizjoterapeuty. Dobrze jest się przygotować do masażu, dzięki temu, będziecie mogli czuć się mniej skrępowani. Ważny jest odpowiedni dobór bielizny. Niech ona nie krępuje Waszych ruchów. Wszelkie depilacje wykonajcie dwa dni przed zabiegiem, żeby nie narazić się na podrażnienia. Przed masaże weźcie prysznic. Jest to bardzo ważne dla Waszego komfortu jak i komfortu terapeuty.

Dodaj komentarz