Obraz, jak wiecie, jest wart tysiąca słów. Dlatego obrazy towarzyszące twojej komunikacji mają kluczowe znaczenie dla przyciągnięcia potencjalnych klientów i nakłonienia ich do zakupu Twoich  produktów. Tworzenie odpowiednich grafik, jeśli nie jesteś profesjonalistą, może wydawać się skomplikowane i bardzo trudne. Dzięki niektórym narzędziom możliwe jest jednak zrobienie kreatywnych i kompozycyjnie odpowiednich obrazów, aby przyciągnąć uwagę i zachęcić do konwersji!

Co to jest Canva?

Canva to program graficzny online, który pozwala na tworzenie niestandardowych grafik, począwszy od edytowalnych szablonów. Oznacza to, że będziesz miał do dyspozycji katalog grafiki na Facebooka, Instagrama, biuletyny itp. Już utworzone graficznie i zoptymalizowane. W ten sposób będzie bardzo łatwo wstawić do szablonu własne obrazy i teksty zamiast tworzyć je od początku. Więcej na ten temat znajdziesz na marketingdokobiet.pl.

Canva: Przewodnik po najbardziej ukochanym edytorze zdjęć i grafiki w marketingu

Być może musisz utworzyć projekt graficzny lub edytować obraz w celach biznesowych lub osobistych. W takich przypadkach, Canva jest „profesjonalistą”, który przychodzi Ci na ratunek. Jeśli nigdy o tym nie słyszałeś, to musisz wiedzieć, że  jest to oprogramowanie do tworzenia zdjęć, filmów i edytorów graficznych online, którego podstawowa wersja jest całkowicie darmowa.

Canva jest darmowym narzędziem do edycji i projektowania graficznego.

W świecie marketingu, Canva jest na ustach każdego. I na pewno nie dlatego że jest krytykowana! Canva to narzędzie do edycji zdjęć i projektowania graficznego online szczególnie uwielbiane przez profesjonalistów w branży, ale także przez tych, którzy dopiero teraz zaczynają zbliżać się do rozległego i fantastycznego świata „wizualnych” treści. Ale nie tylko. Nawet wtedy, gdy od czasu do czasu trzeba edytować obraz lub zrobić przeróbkę zdjęcia, rozwiązaniem problemu jest prawie zawsze Canva.

Wiesz dlaczego? 

Jest łatwa i intuicyjna, również dzięki formatowi przeciągnij i upuść”,który ułatwia wiele kwestii. 

Obawiasz się, że kreatywność nie jest Twoją najmocniejszą stroną? 

Ten program oferuje szeroki wybór wstępnie uformowanych, profesjonalnych układów  dostosowanych do różnych modeli szablonów (posty społeczne, ulotki lub wizytówki). Możesz dodać do tego miliony ilustracji i fotografii, które posłużą Ci do stworzenia Twoich własnych prac. 

Czy będziesz musiał zadowolić się standardową grafiką? 

Absolutnie nie. Z Canva możesz łatwo odnaleźć w sobie projektanta, edytując obrazy z tekstami, filtrami, kolorami, ikonami i innymi zaawansowanymi narzędziami.

Jak działa Canva: Dowiedz się, jak z niej korzystać

Pierwsza sugestia, jak stać się ekspertem od edycji grafiki i zdjęć w Canva, pochodzi bezpośrednio z oficjalnej strony słynnego narzędzia:

 Zacznij używać Canva, a dowiesz się jak działa!

 Canva ma ogromny potencjał, więc postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak go w pełni wykorzystać. Przeczytasz o tym w poradnikach na stronie www.gazetaszkolna.com.pl. Dzięki płatnej wersji będziesz miał dostęp do bardziej zaawansowanych opcji, ale nawet darmowa subskrypcja  oferuje wystarczająco dużo możliwości tworzenia efektownej grafiki. Jeśli jesteś zainteresowany bogatszą opcją, możesz wypróbować wersję Pro za darmo przez 30 dni, a następnie swobodnie zdecydować, czy chcesz zrezygnować z zakupu i wrócić do podstawowej oferty, czy zostać przy płatnej subskrypcji.

Rejestracja i pierwsze kroki

Zaczynamy podejmować pierwsze istotne kroki, aby dowiedzieć się, jak korzystać z Canva. Przejdź na oficjalną stronę i kliknij przycisk Zarejestruj się. Z tej okazji firma przypomni, że program zawsze będzie darmowy i że będziesz mógł tworzyć piękne projekty nawet bez posiadania  szczególnych umiejętności edycji grafiki i zdjęć. Warto jest uzmysłowić sobie, że jest to idealna okazja, aby je rozwinąć!

Możesz wybrać różne opcje rejestracji: Zarejestruj się w Google, Facebooku lub na swój adres e-mail. W tym ostatnim przypadku wystarczy utworzyć konto, wprowadzając swoje imię i nazwisko, adres e-mail i hasło i rozpocząć projektowanie tego,co chcesz.

Tworzenie tego, co chcesz

Po zarejestrowaniu się, nadszedł czas, aby oddać pole manewru swojej fantazji i skorzystać ze wszystkich narzędzi, które Canva oferuje. Hasło dla klienta od firmy mówi wszystko:

 „Utwórz to, co chcesz. Publikuj gdziekolwiek chcesz.”

 Przejdźmy do tego jak zacząć projektować z Canva. Kiedy wybrałeś już szablon grafiki, możesz kliknąć na Rozmiar niestandardowy i ustawić pomiary w pikselach, calach, milimetrach lub centymetrach, które najlepiej pasują do tego, co zamierzasz utworzyć, a następnie kliknij pozycję Utwórz nowy projekt .

Canva: dlaczego jest ważnym narzędziem?

W sektorze marketingu, wiedza o tym jak żonglować edycją zdjęć i programami graficznymi  jest fundamentalna. Powodem korzystania z Canva jako narzędzia ważnego dla firmy lub startupów jest to, że forma wizualna jest obecnie magnesem do przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów. Ci ostatni są stale bombardowani reklamami na wszystkich kanałach i z tego powodu opracowali swoisty rodzaj tarczy ochronnej. Jak rozbić te obrony? Korzystając z atrakcyjnej mocy urzekającej grafiki i przekonujących kopii. To wszystko jest osiągalne za pomocą jednego tylko oprogramowania, takiego jak Canva, które zawiera wszystko, co pomoże zyskać uwagę użytkownika: obrazy, ikony, filmy, muzykę i teksty.

Dodaj komentarz