Kapelusze przeciwsłoneczne dla dzieci odgrywają niezwykle ważną rolę, ponieważ stanowią ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Wiadomo, że są także elementem dekoracyjny, czy wręcz upiększającym nasze dziecko, a w szczególności dziewczynki. Jaki zatem kapelusz wybrać dla dziewczynki?

Stylowy kapelusz dla dziewczynki

Z pewnością kapelusz z kokardką będzie odpowiednim wyborem. Nie dość, że prezentuje się modnie, to jeszcze nadaje kapeluszowi lekkości oraz podkreśla jego unikatowy charakter. Kapelusze dla dziewczynki na lato spełnią swoją rolę, jeśli będą zrobione z bawełny. Jest to materiał przewiewny, w którym dziecko będzie się świetnie czuło, nawet podczas najbardziej upalnej pory dnia.

Wiązane kapelusze dla dziewczynek

Jeśli wybieramy kapelusz dla dziewczynki, to warto wziąć również pod uwagę kapelusze przeciwsłoneczne wiązane. Posiadają one unikalną zaletę – są wygodne i bardzo rzadko się gubią. Poza tym nakrycie głowy zawiązane pod brodą nie będzie się przesuwać, więc zapewni odpowiednią ochronę dla malucha.

Kapelusz typu safari

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kapelusz dla dziewczynki jest wariant safari. Posiada on dłuższy materiał, umieszczony z tyłu głowy, który chroni szyję i kark. Modele te mają z przodu daszek, chroniący buzię i oczy dziecka przed rażącymi promieniami słońca. Dzięki temu można wyjść na spacer z maluchem nawet wtedy, gdy słońce jest ostre i oślepiające.

Przed zakupem kapelusza dla dziewczynki

Kupując w sklepie z czapkami www.sklep.kochamczapki.pl kapelusz dla dziewczynki warto zastanowić się nad jego kolorystyką. Dla małych dam idealnym wyborem będą kolory pastelowe w odcieniu różu i błękitu. Natomiast dla chłopców lepiej wybrać kapelusz o zabawnym charakterze, na przykład z ulubionymi bohaterami bajek.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie kapelusza dla dziewczynki? Przede wszystkim na rodzaj materiału. Powinna to być trwała, mocna i przepuszczalna tkanina. Na przykład len, wiskoza, bawełna czy lyocell.

Inna kwestia, to jakość wykonania. Czapeczki czy kapelusze, które wyglądają, jak znoszone, nie będą zbyt trwałe. O wiele lepszym wyjściem jest dołożenie paru złotych i kupienie solidnego i starannie wykończonego nakrycia głowy. Taki kapelusz z pewnością dłużej posłuży naszemu dziecku.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy zakupie odpowiedniego nakrycia głowy dla naszego malucha jest jego dopasowanie. Dzięki dobremu dobraniu kapelusza, dziecko nie będzie odczuwało dyskomfortu. Kapelusze uciskające główkę skroń czy czoło, skłonią bobasa do pozbycia się nakrycia głowy. Nie spełni ono wówczas swego zadania.

Dodaj komentarz