Profesjonalna dezynsekcja jest rozwiązaniem problemów wielu osób. Ale wokół tego tematu powszechnych jest także wiele mitów. Obalamy największe z nich i prezentujemy fakty oraz porady dotyczące dezynsekcji. 

W tym wpisie:

 • Czym jest dezynsekcja?
 • Dezynsekcja – co zwalcza?
 • Czy dezynsekcja jest szkodliwa?
 • Dezynsekcja Warszawa

Warto już na samym początku zdać sobie sprawę z faktu, że wysoką skuteczność zapewni wyłącznie profesjonalna dezynsekcja. Praktycznie wszystkie zabiegi wystarczy wykonać jednokrotnie, aby usunąć szkodniki. Wyjątkiem jest odpluskwianie, o którym szerzej piszemy w dalszej części tekstu. Dowiedz się więcej o dezynsekcji. 

Czym jest dezynsekcja?

Dezynsekcja to po prostu zwalczanie owadów, które uznane zostały za szkodniki. Czasem można spotkać się z twierdzeniem, że te zabiegi obejmują również odstraszanie insektów, ponieważ domowe metody dezynsekcji właśnie w ten sposób działają. Ale profesjonalna dezynsekcja zajmuje się wyłącznie skutecznym tępieniem szkodników za pomocą specjalnych środków owadobójczych. 

Natomiast nie jest dezynsekcją odkażanie pomieszczeń czy ozonowanie. Również zwalczanie gryzoni to odrębna kategoria usług. Dezynsekcja często jest z nimi mylona, ponieważ wiele firm, które ją wykonują, świadczy również usługi dezynfekcji czy deratyzacji. 

Dezynsekcja – co zwalcza?

Dezynsekcja zwalcza owady, które pojawiają się w ludzkich mieszkaniach, ale także poza nimi np. w ogrodach. W centrum zainteresowania zabiegów tego rodzaju są: 

 • pluskwy tzw. odpluskwianie,
 • komary,
 • pchły i wszy,
 • rybiki cukrowe,
 • gryzki, 
 • prusaki oraz karaluchy,
 • szubaki, 
 • mole spożywcze i odzieżowe
 • osy oraz szerszenie,
 • biedronki azjatyckie. 

Zdecydowanie najbardziej popularnym zabiegiem dezynsekcji jest odpluskwianie, czyli zwalczanie pluskiew. Te pasożyty żywią się ludzką krwią i zwykle przez długi czas rozmnażają się niepostrzeżenie. Pluskwy kryją się w ciągu dnia przede wszystkim w konstrukcjach łóżek i innych mebli, na których sypiają ludzie. Ich obecność zwykle rozpoznaje się po charakterystycznych śladach ugryzień pluskwy.

Skuteczne odpluskwianie polega na wykonaniu dwóch zabiegów w odstępie od 14 do 21 dni. To konieczne, aby pozbyć się wszystkich insektów, bowiem dopiero w drugim uderzeniu giną także te osobniki, które pierwsze odpluskwianie przeżyły w formie jaj lub larw. 

Czy dezynsekcja jest szkodliwa?

Wiele mitów dotyczy szkodliwości dezynsekcji. W końcu podczas tych zabiegów korzysta się ze środków owadobójczych o działaniu kontaktowo-żołądkowym. Sytuację pogarsza również stosowanie przez niektóre firmy DDD fumigacji, która nie można wykonywać w pomieszczeniach mieszkalnych. Dlatego tak istotne jest, aby zabieg wykonał doświadczony technik.

W praktyce dezynsekcja wykonana zgodnie z przepisami oraz zaleceniami producenta intekscydu jest absolutnie bezpieczna zarówno dla domowników, jak i domowych zwierząt. W zależności od rodzaju zastosowanej metody dezynsekcji, po zakończeniu pracy technika konieczne może być wietrzenie pomieszczeń oraz zmycie powierzchni, które mogą mieć kontakt z pożywieniem. Po wykonaniu tych czynności nie musimy się już obawiać o zdrowie najbliższych oraz czworonożnych domowników. 

Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa to usługa wykonywana na terenie wszystkich dzielnic stolicy oraz w najbliższym otoczeniu miasta. Aby ją zlecić, wystarczy telefonicznie umówić wizytę technika w dogodnym terminie. Warto jednak podczas telefonicznej rozmowy zapytać o to, w jaki sposób przygotować się do dezynsekcji. Informacje te można także znaleźć na stronie firmy z branży DDD. 

Cena dezynsekcji Warszawa uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju zwalczanych insektów oraz od wielkości i liczby pomieszczeń, w których należy wykonać zabieg. Jakby jednak nie liczyć, profesjonalna dezynsekcja Warszawa finalnie zawsze wyjdzie taniej, niż kilka lub kilkanaście amatorskich zabiegów o znikomej zwykle skuteczności. Aby znaleźć najlepszą firmę DDD najlepiej kierować się opiniami klientów, które znaleźć można w Internecie.

Dodaj komentarz