Mają ponadczasowy charakter i doskonale prezentują się we wnętrzach – niezależnie od stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie, żaluzje aluminiowe sprawdzą się doskonale. Z powodzeniem zaciemnią pomieszczenie w słoneczne dni i stworzą intymny, przytulny klimat bez obawy przed brakiem prywatności wieczorową porą. Gotowe żaluzje aluminiowe to klasyka i trwałość, więc warto się na nie zdecydować. Jak poprawnie je zamontować? O tym poniżej!

Wybór żaluzji aluminiowych

Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje aluminiowe? Mają nie tylko ponadczasowy styl, ale przede wszystkim są uniwersalne, eleganckie i trwałe, a przy tym proste w czyszczeniu. W lamelach nie zbiera się wilgoć. Łatwo można je przetrzeć wilgotną ściereczką. Doskonale sprawdzają się w tworzeniu nastrojowego klimatu i zaciemniają pomieszczenie oraz zapewniają nam niezbędną prywatność, gdy tylko mamy na to ochotę. 

Szukając odpowiedniego dla nas rozwiązania, bierzemy pod uwagę różne kwestie. Cena żaluzji aluminiowych uzależniona jest od designu, kolorystyki, szerokości lameli i systemu montażu. Kiedy chcemy stworzyć luksusowe wnętrza, doskonale sprawdzają się żaluzje aluminiowe białe lub czarne. Im szersze, tym bardziej eleganckie!

Żaluzje aluminiowe we wnętrzu

Kolory żaluzji aluminiowych

Żaluzja metalowa bywa niekiedy niedoceniana. Dzięki kolorystyce może bardzo wpływać na design pomieszczenia, dodając klasy, minimalizmu lub ekstrawagancji. Oprócz najpowszechniejszego srebrnego lub szarego, warto sięgnąć po antracyt, biel oraz kolory magnezowe, ołowiane czy kwarcowe. Równie ciekawe okażą się jasne odcienie kobaltu lub ciemne charakterne żelazo, które doskonale będzie kontrastować z zielenią domowych roślin oraz szarością lub czernią dodatków. Jeśli jesteśmy fanami loftowych wnętrz, warto sięgnąć po czarne żaluzje – wszystkie kolory można porównać u producenta, na stronie Clicky.

Żaluzje aluminiowe

Jak zamontować żaluzje aluminiowe?

Przede wszystkim na początek ważne jest, by ustalić, jaki rodzaj żaluzji aluminiowych wewnętrznych chcemy wybrać. Kolor to równie istotna kwestia. Następnie sprawdźmy wymiary okna, licząc od wnęki do wnęki i przeczytajmy dokładne wytyczne producenta co do wyboru rozmiarów żaluzji. Zamawiając określony zestaw, postępujmy zawsze z instrukcją dołączoną do żaluzji. Ważne, by nie przeoczyć elementów dołączonych do opakowania. Będą to uchwyty uniwersalne do okien, ścian oraz sufitu, jak również żaluzje, kołki i wkręty służące do montażu. 

Nie mniej istotny jest wybór prowadzenia żaluzji. Przykładowo – jeśli żaluzje montowane są do skrzydeł okna, zaleca się montaż tzw. bocznego prowadzenia, które zapewnia optymalne podtrzymanie żaluzji podczas uchylania okna. Wybierając żaluzje, weźmy także pod uwagę kolor maskownicy, która nie tylko pełni rolę kamuflażu mocowań żaluzji, ale też jest elementem dekoracyjnym. Nie zapominajmy również o detalach takich jak np. drabinka taśmowa lub sznurkowa. O wszystkim warto pomyśleć, aby efekt nas w stu procentach zadowalał!

Przed złożeniem zamówienia należy koniecznie zapoznać się z dokładnymi wymiarami żaluzji według tabel przedstawiających ich wysokość po rozłożeniu. Niedokładne przeliczenie wymiarów może skutkować nieudanym montażem! Weźmy również pod uwagę tolerancję wymiarów, którą producent powinien określić w instrukcji oraz tabelach. 

Nowoczesne aranżacje wnętrz z żaluzjami aluminiowymi

Współcześnie króluje minimalizm. Jeśli lubimy oszczędne środki wyrazu, możemy inspirować się skandynawskimi trendami wnętrzarskimi. Wprowadźmy odrobinę zieleni do naszego przytulnego mieszkania. Skontrastujmy ich intensywną barwę z ciemnym kolorem żaluzji i monochromatycznymi dodatkami. 

Dodaj komentarz