Szafkę naścienną najlepiej ustawić nad umywalką, pod warunkiem, że jest wystarczająco dużo miejsca lub oczywiście nie ma okna. Szafka nad umywalką zapewnia łatwy dostęp do przyborów toaletowych. Jeśli nie jest to możliwe w Twojej łazience, możesz spróbować ustawić ją w różnych miejscach w pokoju, aby zobaczyć, co będzie działać najlepiej, ale gdziekolwiek zdecydujesz, po prostu upewnij się, że drzwi szafki mogą się całkowicie otworzyć i nie mają bezpośredniego kontaktu z wodą .

Najlepsza pozycja dla wolno stojących szafek łazienkowych będzie zależeć od wielkości i układu łazienki. Dopasowana szafka pod umywalkowa i szafka wyglądają świetnie obok siebie, ale jeśli nie jest to możliwe, umieszczenie jednej przy ścianie, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca, może dobrze działać.

Szafki łazienkowe – wiszące czy wolnostojące – co najlepsze?

Istnieją dwa główne typy szafek łazienkowych – wiszące i wolnostojące, a najlepszy wybór dla Ciebie będzie zależał głównie od dostępnej przestrzeni w Twojej łazience i wymagań dotyczących przechowywania.

Szafki łazienkowe wiszące

Jeśli masz małą łazienkę, szafka naścienna zmaksymalizuje przestrzeń i zapewni czystość na podłodze. Szafki łazienkowe są dostępne w różnych wersjach, w tym szafki wysokie, szafki z lustrem i szafki ścienne ze szklanymi lub drewnianymi drzwiami.

Lustrzane szafki łazienkowe łączą miejsce do przechowywania i lustro w jedną całość i są popularnym wyborem do nowoczesnych łazienek. Występują w różnych rozmiarach i stylach, a niektóre zawierają energooszczędne diody LED, czujniki dotykowe i gniazda do golenia, oferując zarówno estetyczne, jak i praktyczne rozwiązanie do przechowywania. Szafka z lustrem umieszczona wysoko na ścianie zapewnia, że ​​lekarstwa itp. Są chronione przed uszkodzeniami przez małe dzieci.

Wysokie szafki łazienkowe są zwykle podzielone na dwie oddzielne komory i zapewniają dużo miejsca na zapasowe ręczniki, papier toaletowy i przybory toaletowe. W każdej szafce jest kilka półek, dzięki czemu możesz zachować porządek i porządek.

Wolnostojące szafki łazienkowe

Wolno stojąca szafka łazienkowa najlepiej pasuje do dużej łazienki, a możesz nawet stworzyć ciąg szafek wzdłuż ściany, aby dodać dużo miejsca do przechowywania, co byłoby idealne dla dużej rodziny.

Szafki wolnostojące są dostępne w stylu nowoczesnym i tradycyjnym, a także w wersjach wysokich i smukłych. Można je łatwo ustawić w dowolnym miejscu w łazience, oferując większą elastyczność w porównaniu z wiszącymi szafkami łazienkowymi. Szafka wolno stojąca jest również łatwiejsza do zainstalowania niż konstrukcja wisząca, a ściana musi być w stanie unieść ciężar szafki i jej zawartości; coś innego, o czym warto pamiętać.

Dodaj komentarz