Koronka ostatnio stała się bardzo popularnym materiałem we wszelkiego rodzaju stylizacjach. Jednak to nie ona sama tworzy modne, stylowe i przyciągające oko kreacje. Ważne jest w jakim towarzystwie, obok czego ją nosimy. Dlatego dzisiaj, omówimy co nosić z koronką i jakie dodatki do koronki dobierać.

Złota biżuteria

Wiele osób przewiduje koniec złotej biżuterii, w dodatku kiedy chcemy łączyć ją z koronką. Twierdzą, że to babcine, stare i niemodne. Nie mają oni racji. Złota biżuteria nadal jest bardzo modna i stylowa. A w połączeniu z koronką wygląda szałowo.
Trzeba tylko wiedzieć jak to robić. Do koronkowej sukienki lub bluzki dodaj duży, złoty naszyjnik albo duże kolczyki. Ale nigdy nie zakładaj i tego i tego.
Albo kompletów. Tylko cię przytłoczą. Ciebie i piękną koronę. Lepiej traktuj koronkę jako główną bazę stroju, która potrzebuje tylko jednego, dużego, pięknego elementu ze złota.

Jeans

Jeans i koronka? To bardzo możliwe i tak właśnie jest. Nic nie dodaje takiego powiewu świeżości koronce jak zarzucona na ramiona jeansowa koszula lub kurtka. Czasem wystarczy też zawiązać je w pasie, aby to dobrze wyglądało i było praktyczne. Masz modny dodatek do stroju, a gdy zrobi się chłodniej ciepłe okrycie.
Także jeansowe shorty lub trampki z jeansu świetnie dopełniają luźną, wakacyjną stylizację z koronką.

Z pazurem

Koronka kojarzy się z kobiecością, delikatnością i niewinnością. Jednak za dużo słodkości w stylizacji może stać się tandetą, a nie modą. Dlatego świetnym pomysłem jest dodać koronce pazura w postaci skóry. Czarna skórzana kurtka, mocne, czarne botki lub skórzana torebka z ćwiekami. To rzeczy, których nie łączy się od razu z kobiecą stylizacją. Ale ich połączenie z koronką to właśnie robi. Dlaczego by więc nie spróbować?

Kwiaty

Biżuteria z elementami kwiatowymi, czyli wszelkie wianki, bransoletka z efektownym kwiatem na nadgarstku, czy kostce, albo długi naszyjnik zakończony motywem kwiatów. Takie dodatki w połączeniu z koronką dają efekt takiej odświeżonej swojskości, może lekkiego nawiązania do tradycyjnej polskiej wsi lub tradycji słowiańskiej. Jednak w żadnym wypadku nie jest babcine, niemodne i tandetne. I niech nikt ci tego nie wmówi.

A może coś a’la Dziki Zachód?

W twojej szafie jest od groma rzeczy z brązową, jaśniutką skórą lub zamszem w takim samym kolorze? Masz piękną torbę w takim ciepłym brązie z efektownymi frędzlami, ale do niczego ci nie pasuje? Albo kiedyś zaszalałaś na zakupach i masz kapelusz przypominający te z Dzikiego Zachodu? I masz problem, by ułożyć z tego sensową stylizację, na wypad ze znajomymi lub sobotni grill?

Pożegnaj ten kłopot, przywitaj koronkę.

Biała lub beżowa, letnia sukienka z koronki idealnie połączy kapelusz, buty i torbę w piękną stylizację. Nie lubisz sukienek? A może masz w szafie jasne jeansy i bluzkę koszulową z koronki? Połącz je z kapeluszem i butami z zamszu. Będziesz wyglądać cudownie.

Dodaj komentarz