Coraz częściej poszukujemy rozwiązań w swoim domu, które nie są standardowymi i powielanymi przez innych. Czy to w stylu meblowania pomieszczeń czy też ich dekorowania, staramy się zachować indywidualność. Przerabiamy meble, wyszukujemy perełek na targach staroci, własnoręcznie przygotowujemy dekoracje, a jednak w dalszym ciągu na coś nie zwracamy uwagi. Mowa oczywiście o ścianach. Wchodząc do świeżo wyremontowanego mieszkania, często odczuwamy wrażenie, że czegoś brakuje. Okazuje się, że ściany są puste i brakuje tej przytulności, do której większość z nas dąży. W jaki sposób nadać styl naszej ścianie niewielkim nakładem kosztów? Odpowiedzią na to pytanie są obrazy drukowane na płótnie.

Obrazy drukowane na płótnie to nowoczesne wydanie tradycyjnych obrazów. Odróżniają się od nich znacznie łatwiejszą dostępnością, ponieważ możemy nabyć drukowane reprodukcje, a także oryginalnością. Mogą mieć uniwersalny charakter i przedstawiać, co tylko przyjdzie nam do głowy. Ich niebywałym plusem jest bardzo przystępna cena. Wśród obrazów drukowanych na płótnie możemy wyróżnić obrazy z ramą lub bez, obrazy panoramiczne, obrazy pionowe, tryptyki, a także obrazy składające się z wielu mniejszych elementów w różnych konfiguracjach, pionowych i poziomych.

Tryptyki oraz obrazy składające się z wielu elementów bardzo często wykorzystywane są do aranżacji gabinetów kosmetycznych oraz salonów fryzjerskich. Mają one za zadanie uspokajać nas i pomagać w relaksowaniu się. Do tego rodzaju obrazów najczęściej wykorzystywane są motywy kwiatowe, morskie, zen. Wszystko, co kojarzy się z odpoczynkiem i regeneracją sił witalnych. W centrach SPA chętnie wykorzystywany jest motyw wody, jako temat przewodni.

Panoramiczne obrazy drukowane na płótnie najczęściej spotykamy w salonach i sypialniach. Przy ich pomocy możemy nadać odpowiedni styl pomieszczeniu i podkreślić jego atuty. Niewątpliwie jest to swego rodzaju element biżuterii ściennej. Wśród najchętniej wykorzystywanych obrazów możemy wymienić mosty, pomosty, martwą naturę, krajobrazy górskie i morskie, a także zdjęcia nieba za dnia i nocą.

Mniejsze obrazy drukowane na płótnie coraz chętniej wieszane są w kuchniach oraz pokojach dziecięcych. Kuchnie rządzą się swoimi prawami, dlatego najczęściej spotykane to malunki warzyw, owoców, ziół, roślin leczniczych. Pokoje dziecięce to karuzela barw, obrazów. Wszelkiego rodzaju misie, samochody, lalki, kolejki, dosłownie wszystko może zostać przeniesione na płótno. I mimo, że obecnie nawet pokoje dziecięce wykańczamy w stonowanych kolorach, to mimo wszystko zawsze pojawia się jakiś przewodni motyw kolorystyczny.

Dodaj komentarz