Podczas wyjazdu do Anglii wielu Polakom brakuje polskiej telewizji. Ulubione programy można jednak oglądać także za granicą. Jak to zrobić? Jest kilka metod, dlatego przyglądamy się bliżej tym najpopularniejszym.

1. VOD, czyli telewizja na żądanie przez internet

Pierwszym sposobem, aby oglądać polską telewizję poza granicami kraju, jest skorzystanie z serwisów VOD, czyli Video On Demand. Pozwalają one na dostęp do różnorodnych programów za pośrednictwem internetu.

Serwisy VOD ma obecnie większość popularnych w Polsce stacji i sieci telewizyjnych, między innymi TVP, Polsat, TVN, a także HBO. Oferują one wiele programów emitowanych na co dzień w telewizji i dodatkowe materiały, które nie są w niej dostępne. Oczywiście, wszystko w języku polskim.

Wybrane programy nadawane w serwisach VOD są dostępne za darmo, lecz przerywane są częstymi reklamami. Można także wykupić płatny dostęp do szerszej gamy materiałów.

Trzeba również pamiętać o tym, że serwisy VOD wymagają internetu, a oglądanie programów w wysokiej jakości będzie z kolei wiązało się ze sporym transferem.

2. Serwisy streamingowe online

Drugim sposobem, aby oglądać telewizję z Polski za granicą, jest skorzystanie z serwisów streamingowych. To serwisy, które emitują przekaz z telewizji na żywo przez internet. Dzięki nim można uzyskać dostęp do wielu materiałów niedostępnych na platformach VOD, jednak warto wskazać, że nie zawsze tego typu transmisje są legalne.

Serwisy streamingowe również wymagają dużego transferu, a także nie zawsze oferują materiały w wysokiej rozdzielczości.

3. Telewizja satelitarna z Polski

Trzeci sposób, który cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem, to skorzystanie z telewizji satelitarnej za granicą. W taki sposób dostępna jest polska telewizja w Londynie oraz w wielu innych miastach w Anglii.

Odbiór polskich programów odbywa się wtedy dokładnie tak, jak w Polsce, czyli instaluje się antenę satelitarną oraz dekoder. Rozliczenie odbywa się wtedy również z jednym z wybranych operatorów, na przykład Cyfrowym Polsatem, Canal +.

Telewizja satelitarna daje w tym przypadku najwyższą jakość przekazu, ostęp do szerokiej gamy programów telewizyjnych w języku polskim oraz dodatkowo atrakcyjne ceny, ponieważ najtańsze pakiety rozpoczynają się już od około 30-40 złotych miesięcznie w zależności od wybranej oferty.

Instalacja polskiej telewizji satelitarnej w Anglii możliwa jest za pośrednictwem działających w tym kraju polskich firm.

Dodaj komentarz