Czy wiesz, że człowiek bez wody jest w stanie wytrzymać maksymalnie do 7 dni? Po tym czasie nasze komórki obumierają, a palące pragnienie pozbawia nas funkcji życiowych. Woda, to ważny element funkcjonowania każdego organizmu żywego. Warto ją szanować, nie marnować jej i spożywać ją w dużych ilościach, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem.

Oszczędzanie wody przyczyni się nie tylko dla zdrowia naszej planety, ale na pewno wspomoże nasze portfele. Oto kilka sprawdzonych pomysłów, na oszczędzanie tego daru natury!

Filtrowanie

Popularną metodą oszczędzania wody są dzbanki filtrujące i wszelkiego rodzaju filtry do wody. Dzięki filtracji nasza woda z kranu nadaje się do picia, jest zdrowa, pozbawiona zanieczyszczeń, ma lepszy smak, a dodatkowo nie zawiera kamienia, który tak często widzimy na dnach naszych czajników. Stosując dzbanki, bidony i inne filtry zaoszczędzimy na kupowaniu wody butelkowej, poprawimy stan techniczny naszych urządzeń domowych takich jak pralki czy zmywarki. Jeżeli jeszcze nie zastosowałeś takiego rozwiązania u siebie koniecznie odwiedź sklep prostozkranu.pl, dowiedz się co to jest osmoza i znajdź idealny dla Ciebie filtr do wody!

Nastawiaj tylko pełną pralkę

Bez względu na to, czy bęben Twojej pralki jest zapełniony do połowy czy w całości, urządzenie do wyprania, a następnie wypłukania ubrań pobiera dokładnie taką samą ilość wody. Dbaj zatem o to, aby nieczysta odzież wypełniała pralkę po brzegi. Pomoże Ci to nie tylko zaoszczędzić wodę, ale przedłuży żywotność pralki.

Prysznic zamiast kąpieli w wannie

Lubimy długie i gorące kąpiele – szczególnie zimą. Nic dziwnego, ponieważ woda relaksuje, odpręża, rozgrzewa. Warto mieć jednak na uwadze, że wypełniona po brzegi wanna, to zużycie wielu litrów wody niepotrzebnie. Prysznic jest idealnym rozwiązaniem na oszczędność nie tylko wody ale i czasu. Nawet jeżeli w Twoim domu gości tylko wanna, bez problemu można wziąć w niej szybki prysznic zaspakajając potrzebę zmycia z siebie ciężaru całego dnia.

Dodaj komentarz