Mundial czas zacząć. O ile o Mistrzostwach Świata w Katarze w piłce nożnej mówi się już od jakiegoś czasu, to tak naprawdę dopiero teraz zaczyna się ostatni etap odliczania. Pierwszy gwizdek na katarskich boiskach usłyszymy 20 listopada, a jego dźwięk będzie oznaczał koniec odliczania. Kto jest faworytem do zdobycia tytułu? Jak jest struktura całego turnieju?

Czy na mundialu są faworyci?

Praktycznie jak każdy wysokiej rangi turniej, również Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, rządzą się swoimi prawami. Specyfika turniejowa powoduje, że drużyny, które wydają się pewniakami przegrywają, a drużyny które wydają się skazane na porażkę, potrafią miło zaskakiwać. Najlepszym tego przykładem jest reprezentacja Grecji, która swojego czasu zdobyła tytuł Mistrzów Europy, chociaż wcześniej nikt na nich nie liczył. Mistrzostwa Świata są jednak turniejem znacznie trudniejszym, ponieważ o ile europejski futbol stoi na bardzo wysokim poziomie, to jednak drużyny z Ameryki Południowej oraz Afryki, nieraz udowodniły, że nie znajdują się na takim turnieju przez przypadek.

Wraz z MŚ 2022 zakłady bukmacherskie, staną się ciekawą alternatywą informacyjną dla zapalonych kibiców, ponieważ to właśnie bukmacherzy będą zawsze starali się wskazywać faworytów danej rywalizacji.

Grupy i faza pucharowa

Zanim nastąpi faza pucharowa turnieju czekają nas pojedynki w grupach. W tegorocznym czempionacie mamy następujące grupy:

– Grupa A,
– Grupa B,
– Grupa C,
– Grupa D,
– Grupa E,
– Grupa F
– Grupa G,
– Grupa H.

Dopiero po zakończeniu wszystkich pojedynków grupowych następuje faza pucharowa, która dzieli się na:

– 1/8 finału,
– ćwierćfinały,
– półfinały,
– mecz o 3. miejsce,
– finał.

Ostatni gwizdek na turnieju rozgrywanym na Bliskim Wschodzie zabrzmi 18 grudnia. Mistrzostwa Świata, są turniejem w którym dobrze należy grać od samego początku, tym charakteryzuje się każdy mundial. Grupy w tegorocznym czempionacie prezentują się bardzo ciekawie i od samej początki rywalizacji nie powinno brakować kibicom emocji. 

Faworyci Mistrzostw Świata w Katarze

Każdy z nas lubi niespodzianki, to jednak przed turniejem tej rangi, zawsze są drużyny, które upatruje się jako te, które mogą sięgnąć po tytuł. W tym roku duże szanse mają na to reprezentacje Argentyny, Anglii, Francji, Brazylii, Hiszpanii, a nawet Belgii. Czy któraś z wymienionych zespołów spełni pokładane w nim nadzieje? Okaże się za niedługo.

Tegoroczny mundial jest rozgrywany w listopadzie i grudniu, czyli w zupełnie innym terminie niż dotychczas, rozgrywano turnieje takiej rangi. Czy będzie to miało wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie? Większość reprezentacji twierdzi, że będą w 100% przygotowane, a jak będzie naprawdę? To już zweryfikuje boisko.

Bez względu na wyniki mundialu zapraszamy bez ryzyka na meczyki przez cały rok, 24 godziny na dobę.

Dodaj komentarz