Rower to bardzo dobry środek transportu, szczególnie w większym mieście, gdzie codziennie wielu kierowców zmaga się z uciążliwymi korkami ulicznymi, które mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Decydując się na poruszanie się po mieście rowerem, można zaoszczędzić czas, nerwy, jednocześnie zadbać o swoje zdrowie oraz przyczynić się poniekąd do ochrony środowiska. Jaki rower miejski kupić? Na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów?

Jakie parametry są najbardziej istotne?

Rower miejski to zdecydowanie jeden z bardziej uniwersalnych środków transportu, dzięki któremu można przemieszczać się po mieście w bardzo szybki i wygodny sposób. Oczywiście na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, składa się kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru jednośladu. Rowery miejskie różnią się między sobą nie tylko konstrukcją, ale również dodatkami i udogodnieniami, dlatego bez wątpienia przed decyzją o zakupie odpowiedniego modelu, warto dobrze przemyśleć sprawę.

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad rozmiarem roweru, który oznacza się  podobnie do rozmiarów ubrań – za pomocą liter XS, S, M, L, XL. Najlepszy rower miejski to taki, który będzie wygodny, a więc dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Powinien być na tyle lekki, aby można było go bez problemu wnieść po schodach, nie może też zajmować zbyt wiele miejsca. W tym wypadku dość istotną kwestią jest rama, a raczej materiał jej wykonania. Doskonale sprawdzą się rowery wykonane z potrójnie cieniowanego aluminium, dobrym wyborem będą także jednoślady do produkcji, których zastosowano stalowe cieniowane rurki, które pochłaniają drgania i są lżejsze, niż wiele aluminiowych odpowiedników.

Kolejna istotna kwestia to rozmiar oraz rodzaj kół. Tutaj zasada jest dosyć prosta, im większe koła, tym większe prędkości będzie można osiągać, przy czym jazda takim rowerem może okazać się dla nas bardziej męcząca. W przypadku rowerów miejskich, można wybierać zazwyczaj wśród następujących średnic kół – 12, 14, 16, 18 i 24 cale oraz szerokość od 23 do 28 mm.

Ponieważ jazda po gładkiej, równej nawierzchni jest komfortowa, nie wymaga dobrych amortyzatorów czy specjalnego bieżnika, dlatego niekiedy rowery miejskie nie są zaopatrzone w takie udogodnienia, choć nie wszystkie.

Gdzie kupić rower miejski?

Nasuwa się pytanie, gdzie najlepiej kupić rower miejski, aby nie żałować swojego zakupu i móc cieszyć się jednośladem przez długi czas.  Gdy zależy nam na wysokiej jakości roweru i mamy przeznaczony na jego zakup więcej oszczędności, wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy, która wykonuje rowery ręcznie. Dlaczego? W tym wypadku będziemy mieć wpływ na rodzaj projektu roweru, będziemy mogli wybrać akcesoria, dodatki, dzięki czemu będzie maksymalnie wygodny i dopasowany do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz