Covidowa codzienność przeniosła edukację do Internetu, zarówno zajęcia w szkołach podstawowych i średnich, jak i na uczelniach wyższych odbywają się zdalnie. Również zarządy oraz administracje uczelni dostosowały się do panujących warunków i przeniosły swoją pracę w świat Internetu. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, czym jest tajemniczy e-dziekanat.

Co to jest E-dziekanat?

E-dziekanat to narzędzie, które umożliwia zdalne zarządzanie uczelnią oraz systemem edukacji i organizujące struktury szkolnictwa wyższego. Dzięki nowoczesnemu interfejsowi aplikacja jest łatwa i przyjemna w użyciu, a także bardzo intuicyjna. Z narzędzia można korzystać zarówno w formie aplikacji mobilnej na urządzeniach, jak i przez przeglądarkę.

Aplikacja pozwala na internetową realizację usług, które studentowi do tej pory świadczono w dziekanatach stacjonarnych, na których temat swoją drogą powstało już wiele żartów. Teraz student może korzystać z dokumentacji oraz raportów tworzonych przez administrację uczelni, kontrolować swoje wyniki czy przyznane stypendia naukowe oraz socjalne online.

Słyszeliście już o PGC dziekanat? To element Educloud, który stanowi ekosystem narzędzi ułatwiających studentowi poruszanie się po infrastrukturze administracyjnej.

Jakie korzyści przynosi korzystanie z E-dziekanatu?

Korzystanie z e-dziekanatu ma mnóstwo zalet – pracownik dziekanatu korzystając z aplikacji mobilnej może w bardzo prosty i wygodny sposób kontrolować dotyczącą jego spraw dokumentację. Narzędzie ułatwia również komunikację między studentami i wykładowcami, jest swoistym komunikatorem pozwalającym na wymianie wiadomości – prawda, że to ułatwiające życie rozwiązanie? Zarówno jedna, jak i druga strona otrzymuje powiadomienia o otrzymanej wiadomości. E-dziekanat to narzędzie wygodne dla studenta z tego względu, że pozwala na unikanie fizycznych wizyt w dziekanacie, dzięki czemu student oszczędza dużo czasu. Narzędzie aktualizuje informacje dotyczące toku studiów oraz programu i harmonogramu zajęć dydaktycznych.

Funkcjonalność narzędzia PCG – co daje nam korzystanie?

E-dziekanat pozwala na administrowanie i przeprowadzanie wszelkich procesów dokumentacyjnych przez Internet. Nowoczesny interfejs ułatwia poruszanie się po aplikacji oraz stronie internetowej, podpowiada, jak korzystać ze strony i jest spójny wizualnie, co daje estetyczny komfort użytkownikowi.

Dzięki aplikacji użytkownicy mogą przesyłać i pobierać dokumenty, zapisywać się na zajęcia czy wybierać promotorów i zajęcia dodatkowe. Narzędzie pokazuje również ogłoszenia umieszczane dla studentów oraz ułatwia komunikację między administracja, dydaktykami i studentami.

To jednak nie wszystkie funkcje e-dziekanatu. Dział administracyjny również może utrzymywać porządek i segregację dokumentacji. Narzędzie to pozwala na tworzenie baz danych, analizowanie ich oraz sporządzanie raportów i sprawozdań. Ułatwiony jest również obieg prac dyplomowych oraz innych danych potrzebnych do zaliczenia semestru czy przedmiotu

Co zapewnia korzystanie z narzędzie e-dziekanatu?

Zapewne zastanawiasz się, jakie jeszcze zalety ma korzystanie z e-dziekanatu. Już tłumaczymy! Narzędzie to nie tylko atrakcyjny interfejs, ale teżgwarancja wzrostu satysfakcji. Mowa nie tylko o studentach mających łatwy i szybki dostęp do swoich dokumentów oraz toku nauczania. To też większe zadowolenie pracowników administracji, którzy za pomocą e-dziekanatu w prosty sposób mogą prowadzić obieg dokumentacji. Szybko i wygodnie.

Studenci i pracownicy mogą cieszyć się również zaoszczędzonym czasem. Studenci nie muszą przyjeżdżać do dziekanatu, a pracownicy administracji zamiast przyjmować klientów mogą zająć się usprawnianiem obiegu dokumentów i prac. Zaoszczędzony czas można z pożytkiem wykorzystać – studenci na pewno mają na to mnóstwo pomysłów.

Podsumowując nasz artykuł, warto zaznaczyć, że E-dziekanat ułatwia zarządzanie placówką dydaktyczną, dzięki temu, że wszystkie informacje są zgromadzone w jednym miejscu i dostępne dla wszystkich uczestników życia uczelni. Ułatwia to komunikację i usprawnia wszelkie procesy dydaktyczne i administracyjne. Dodatkowo studenci mogą w każdej chwili sprawdzić interesujące ich informacje bez zbędnej wizyty w dziekanacie – a z doświadczenia wiemy, że wizyty takie często zabierały niepotrzebnie czas.

Dodaj komentarz