Zastanawiacie się nad tym, jakie obrączki ślubne wybrać? Obecnie do dyspozycji jest wiele ciekawych modeli w klasycznym i nieszablonowym stylu. Co sprawdzi się najlepiej, gdy nie możecie się zdecydować?

Jakie powinny być idealne obrączki ślubne?

Wybór odpowiednich obrączek ślubnych często nastręcza niemałe trudności. Chociaż w salonach jubilerskich czeka szeroka gama modeli, to jednak znalezienie tego idealnego może być dużym wyzwaniem dla pary, która nie ma jeszcze sprecyzowanych oczekiwań.

Jako że obrączki ślubne to biżuteria, która kupowana jest na lata, musi ona w pierwszej kolejności być trwała i wytrzymała. Właśnie dlatego do tego celu stosowane są odpowiednie kruszce, głównie złoto, ale również nowocześniejsze alternatywy jak platyna czy tytan.

Obrączki powinny być także komfortowe, ponieważ noszone są one na palcach praktycznie przez cały czas. Właśnie dlatego zaleca się wybór takich modeli, które nie są zbyt szerokie i mają soczewkowate wykończenie od wewnątrz, dzięki któremu można łatwo je zakładać i zdejmować. Profil soczewki poprawia także ogólny komfort noszenia obrączki.

Ponadto uznaje się, że najlepsze obrączki ślubne to takie, które nie są zbyt strojne i bogate, aby mogły być one raczej neutralnym tłem niż biżuterią grającą pierwsze skrzypce. Bardzo często pojawia się zatem pytanie – jaki styl powinny mieć obrączki ślubne?

Obrączki ślubne – jaki styl wybrać?

Wybór obrączek ślubnych jest znacznie trudniejszy niż innej biżuterii, ponieważ trzeba pamiętać o tym, że najczęściej kupowana jest ona na wiele lat, dlatego powinna podobać się zarówno teraz, jak i w przyszłości.

1. Obrączki ślubne klasyczne

Właśnie dlatego wiele par decyduje się na proste, tradycyjne obrączki ślubne, na przykład jak w ofercie salonu jubilerskiego arlekin.design, który oferuje zachwycającą biżuterię na wiele okazji.

Klasyczne obrączki ślubne najczęściej są dość proste, o średniej wysokości i zwykle mają soczewkowaty profil od środka i na zewnątrz. Obrączka damska zwykle jest nieco węższa niż ta dla mężczyzny i dodatkowo może być zdobiona drobnym kamieniem, który nadaje jej bardziej kobiecy wymiar.

2. Obrączki ślubne nowoczesne

To również bardzo prosta biżuteria, ale w porównaniu do tej tradycyjnej cechuje się prostym profilem zewnętrznym. Oznacza to, że ma bardziej współczesny, minimalistyczny wygląd.

Nowoczesne obrączki ślubne mogą być też wykańczane na różne sposoby, na przykład zamiast połysku mogą mieć delikatnie szlifowaną powierzchnię nadającą im matowe wykończenie. Takie obrączki doskonale sprawdzą się dla osób, które preferują nowocześniejsze dodatki i nie podobają im się klasyczne pierścionki na ślub.

3. Obrączki ślubne nietypowe

Poza klasycznymi obrączkami ślubnymi pary mogą zdecydować się na mniej typową biżuterię, na przykład na obrączki wielokolorowe, ze zdobieniami, obrączki ażurowe, zdobione efektownymi warkoczami czy kontrastowymi pasami z kolorów, na przykład z niebieskim wykończeniem. Ciekawym pomysłem są także obrączki tworzące razem serce lub inne uzupełniające się wzory.

Gdy chodzi o różnorodne obrączki ślubne Kraków jest miastem, gdzie można zakupić je w najróżniejszych wariantach. Działające w mieście salony jubilerskie mogą spełnić oczekiwania każdej pary, która poszukuje dla siebie wyjątkowej biżuterii na swój ślub.

Zatem wybór odpowiednich obrączek na ślub będzie wymagać dokładnego zapoznania się z ofertami salonów, ale również uzgodnienia, jaki styl biżuterii wybrać, by biżuteria zachwycała dzień po dniu i była dzięki temu zakupem na wiele lat.

Dodaj komentarz