Piękne kwiaty, wiązanki i bukiety kupujemy najbliższym oraz wszystkim tym, na których nam zależy. Kwiaty mogą oddawać różne emocja takie jak przywiązanie, miłość, współczucie czy radość, dlatego właśnie są tak popularnym upominkiem na całym świecie. Kupując kwiaty, warto zastanowić się nad tym, czy wybrać pojedyncze pąki, czy może całe wiązanki lub bukiety. Aranżacja kwiatów zależy od okazji, dlatego dobrze jest wiedzieć co i kiedy kupować. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

Bukiety kwiatów dla kobiet

Obdarowanie wybranki serca pięknym bukietem złożonym z ulubionych kwiatów ozdobionych pięknymi dodatkami zawsze jest dobrym pomysłem. Kobiety kochają kwiaty, a taki pachnący prezent z pewnością wywoła uśmiech na twarzy niejednej pani. Bukiet kwiatów jest także bardzo istotnym dopełnieniem stylizacji każdej panny młodej. Wiązanka świeżych roślin rzucana na weselu w stronę grupki kobiet decyduje o tym, która następna stanie przed ołtarzem. Pięknie ułożony bukiet może być ponadto miłym prezentem z okazji dnia mamy lub babci, będzie też idealnym podarunkiem z okazji dnia kobiet czy rocznicy ślubu.

Wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów – jakie kwiaty na pogrzeb

W geście pamięci ozdabiamy kwiatami groby naszych bliskich zmarłych. Wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów zyskują ostatnimi czasy coraz większą popularność. Nie da się ukryć, że złożone ze świeżych kwiatów ozdoby są dużo ładniejsze a przede wszystkim bardziej ekologiczne niż ich plastikowe alternatywy. Jakie kwiaty najczęściej znajdują się w gotowych, świeżych wiązankach pogrzebowych? W tworzeniu wiązanek nie ma jednej zasady dotyczącej wyboru specyficznych gatunków, czy kolorów kwiatów. Jeśli ozdoba wykonywana jest na specjalne zamówienie klienta, wtedy ten ma całkowity wpływ na to co dokładnie znajdzie się w wiązance. Aby odpowiednio uhonorować i upamiętnić zmarłą osobę, warto przypomnieć sobie jakie kwiaty lubiła, tak aby jej grób przyozdobił właśnie ten gatunek.

Dodaj komentarz