W dzisiejszych czasach każdy ma jakieś problemy – mniejsze lub większe. Czy to w relacji z bliskimi, czy z samym sobą lub w relacji z obcymi ludźmi. Szczególnie teraz, kiedy pandemia zmusza społeczeństwo do pozostania w domu problemy mogą się nasilać. Wcześniejsze rozwiązania rozładowujące emocje jak np. uprawianie sportu, spotkania z przyjaciółmi w kawiarni są często ograniczone, a problemy napiętrzają się z każdym dniem. Dodatkowo forma pracy z domu uwiązuje w jednym miejscu, pozbawia jednej z opcji wyrwania się z domu. Rodzina także nie zawsze ma czas, aby porozmawiać pomiędzy obowiązkami. Warto poszukać zatem innych rozwiązań, odpowiadającym tym trudnym czasom.

Psycholog online

Skoro z domu nie można wychodzić, dlaczego nie spróbować terapii online? Psycholog online dostępny w zasięgu ręki, w dogodnej godzinie, którą można samemu wybrać. Nie trzeba tracić czasu na dojazd do znanego specjalisty 100 km od miejsca zamieszkania. Oszczędność czasu i pieniędzy, a przy okazji pacjent znajduje się w przyjemnym i znanym dla siebie miejscu, co również wpływa na swobodę i tym samym skuteczniejszy postęp terapii. Wystarczy przygotować sobie ulubioną herbatę, usiąść w swoim ulubionym miejscu i zalogować się w odpowiednim czasie na stronie internetowej.

Zakres pomocy

Psychoterapia przez internet to dobra metoda dla wielu osób, które borykają się z różnymi problemami. Skorzystać z nich mogą zarówno osoby indywidualne, jak i właściciele firm.

Jeśli ktoś ma poczucie, że potrzebuje pomocy z:

  • depresją
  • stresem
  • fobią społeczną
  • lękiem różnego rodzaju
  • stresem pourazowym
  • adaptacją za granicą

to warto rozważyć psychoterapię online. Każdy dzień, każdy tydzień do dobra okazja, by rozpocząć podróż i walkę o lepszego siebie. Nie warto czekać na nagły przypływ gotówki, czy specjalny bodziec, bo taki może wcale nie nadejść. Życie jest jedno i warto przeżyć je tak, by czuć się dobrze we własnej skórze. 

Dla każdego coś innego

Na rynku jest dostępnych wiele form psychoterapii. Osoby starsze mogą chcieć korzystać z wizyt stacjonarnych twarzą twarz z psychologiem, a ciekawym rozwiązaniem dla osób młodych są aplikacje i platformy internetowe. Aplikacja pomaga monitorować zmiany nastroju, a platformy umożliwiają wykonywanie ćwiczeń w terapii poznawczo-behawioralnej, aby pomóc radzić sobie np. z depresją. 

Jeśli ktoś nie jest pewny, czy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, czy nie wyolbrzymia swoich problemów, można również wykonać obiektywny test psychologiczny – https://www.mywayclinic.online/pl/testy-online, który sprawdzi poziom kondycji psychicznej, obciążenie wywołane stresem lub poziom nasilenia choroby.

W razie nagłego obniżenia samopoczucia można również skorzystać z bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz