Jeszcze wydawałoby się niedawno, banki udzielały pozornie opłacalnego kredytu we frankach. Wiele osób bardzo się pomyliło przy podpisywaniu umowy, spłacają ogromny dług, który często jest ponad możliwości ich oraz ich rodzin. Coraz częściej sądy ogłaszają wyroki na korzyść kredytobiorców, którzy zawarli tę niebezpieczną umowę, tym samym dając nadzieje ludziom, którzy już dawno ją stracili. Spraw sądowych przybywa, a kancelarie mają ręce pełne roboty. Co zrobić, aby stwierdzić nieważność kredytu we frankach?

Kredyt we frankach

Kredyt we frankach to nic innego niż walutowy kredyt. Bardzo ważne jest, że kredytobiorca wypłacał pieniądze w złotówkach i za złotówki kupował daną nieruchomość, natomiast ilość długu była wyrażona we frankach szwajcarskich, tak samo, jak raty, które klient banku miał płacić miesięcznie. Ze względu na to, że frank bardzo umocnił swoją pozycję, kredyty stały się ogromnym obciążeniem finansowym, którego niektórzy nie będą w stanie spłacić nawet przez całe życie. Co robić w takiej sytuacji?

Unieważnienie kredytu we frankach

Najpierw trzeba przygotować całą umowę włącznie ze wszystkim załącznikami, jeżeli brakuje Ci jakiejś części umowy, udaj się do banku i zapłać za wydanie kopii całej dokumentacji. Kolejnym krokiem będzie poszukanie niedozwolonych części umowy tak zwanych klauzul abuzywnych. Dokładnie należy sprawdzić miejsca, w których dokument opisuje postanowienia dotyczące wypłaty kredytu, głównie odwołujących się do przeliczania kwoty kredytu oraz do spłaty kredytu. Kolejne nieścisłości mogę pojawiać się w ubezpieczeniu niskiego wkładu i klauzuli dowolnej zmiany oprocentowania. Jeżeli język prawniczy do Ciebie nie przemawia a na sam widok tych zawiłych postanowień, masz ochotę uciec najlepiej udać się po poradę prawną. Prawnicy mają coraz częściej styczność z tego tupu sprawami, bo coraz więcej frankowiczów postanawia walczyć o swoje prawa. Jeżeli obawiasz się poniesienia kosztów sądowych przy jednoczesnym nieosiągnięciu niczego, tym bardziej powinieneś udać się do specjalisty, który jasno określi, jakie masz szansę na wygranie sprawy. Sądy coraz częściej stają po stronie pokrzywdzonych klientów banków a same banki coraz bardziej boja się unieważniania długów, ze względu na ogromne straty, które mogą ponieść. W akcie desperacji próbują one nawet zastraszyć klientów, wysyłając niepoparte żadnym prawem pisma.

Pamiętaj

Pozew banku może Ci zapewnić:

– zwrot nadpłaconych rat 

– unieważnienie kredytu 

– przewalutowanie kredytu z franków na złotówki

Warto jest powalczyć o spokój swój i swojej rodziny. Jeżeli należysz do osób, które wzięły kredyt we frankach teraz jest dobry moment, aby spróbować poprawić jakość swojego życia. Skorzystaj z oferty dostępnej na https://www.stop-frank.pl/ 

Dodaj komentarz