Utrata zębów to nie tylko problem seniorów. To problem, który może przytrafić się dorosłym w każdym wieku, jeśli nie zadbają odpowiednio o swój uśmiech. Jeśli obecnie brakuje Ci jednego, dwóch lub kilku zębów, dobry prywatny gabinet stomatologiczny z pewnością może zaproponować Ci implanty dentystyczne lub inne opcje wymiany zębów, aby zapewnić piękny uśmiech. Najpopularniejszymi obecnie rozwiązaniami w zakresie uzupełniania brakujących zębów są implanty i korony dentystyczne. Możesz skorzystać z obydwu tych rozwiązań lub wybrać tylko jedno z nich – to, które bardziej Ci odpowiada.

 
Zapoznaj się z możliwościami i wymaganiami każdego z oferowanych rozwiązań.

Jak prywatny gabinet stomatologiczny umieszcza implanty?

Implanty dentystyczne są niezwykle wyjątkowe, ponieważ są zaprojektowane tak, aby zastąpić cały ząb od korony po korzenie. Implant składa się z trzech części: metalowego implantu zastępującego korzenie zęba, łącznika łączącego implant i sztuczny ząb oraz sztucznego zęba (zazwyczaj korony porcelanowej).

Metalowy implant jest chirurgicznie umieszczany w kości szczęki przez prywatny gabinet stomatologiczny. Po umieszczeniu działa, jak prawdziwe korzenie zębów. Korzenie są ważną częścią zęba, ponieważ stymulują wzrost nowych komórek kostnych w kości szczęki. Gdy ząb wypadnie, implant zastępuje korzenie, aby zachować naturalną strukturę kości szczęki i zapobiec jej uszkodzeniu. Implant i kość szczęki połączą się na stałe, aby zakotwiczyć sztuczny ząb lub zęby w miejscu.

Jeśli jesteś zdrowym dorosłym, który dobrze dba o higienę jamy ustnej i brakuje Ci jednego lub więcej zębów, implanty dentystyczne mogą być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Oferują one szereg unikalnych korzyści, które sprawiają, że są atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu naszych dorosłych pacjentów zmagających się z utratą zębów:

  • Nie mogą rozwijać ubytków
  • Funkcjonują jak prawdziwe zęby
  • W pełni przywracają możliwości żucia i gryzienia
  • Pozostają na swoim miejscu, więc nigdy nie musisz się martwić o poślizg lub przesunięcie zębów
  • Zapobiegają utracie kości
  • Wspierają mięśnie twarzy, zapobiegając wiotczeniu skóry wywołanemu wypadaniem zębów
  • Nie wymagają specjalnego traktowania ani opieki

Kiedy prywatny gabinet stomatologiczny zaleca koronę

Korona dentystyczna to w istocie nakładka ochronna w kształcie zęba, która jest przyklejana do zęba, gdy jest uszkodzony lub jako część bardziej złożonego leczenia, które tego wymaga. Korony są ważnym elementem zachowania pełnego uśmiechu w obliczu różnych zagrożeń uszkodzenia zęba. Prywatny gabinet stomatologiczny i jego personel w trakcie wizyty diagnostycznej wyjaśni Ci wszystkie zalety zastosowania tego rozwiązania.

Szkliwo Twojego zęba jest najsilniejszą substancją w całym Twoim ciele i może Cię przed wieloma problemami uchronić, ale nie jest niezniszczalne. Urazy i próchnica mogą uszkodzić tę zewnętrzną warstwę i narazić ząb na dalsze uszkodzenia, jeśli nie są chronione. Korona może zapewnić ochronę zęba, a także przywrócić jego funkcję i wygląd.

Kiedy uszkodzenie postępuje poza warstwy ochronne i wnika głęboko w miękki środek zęba, wynikająca z tego infekcja może powodować silny ból i może rozprzestrzenić się na resztę jamy ustnej. W takich okolicznościach dentysta może zalecić leczenie kanałowe. Jest to zabieg polegający na usunięciu uszkodzonych części zęba i tkanek miękkich w celu powstrzymania próchnicy, infekcji i bólu oraz oczywiście ratowania zęba. W wyniku zabiegu Twój ząb może potrzebować ochrony w postaci korony.

Z różnych powodów nie zawsze można uratować ząb. Dobrą wiadomością jest to, że dentysta często może przywrócić ząb, a najpopularniejsze metody wykorzystują korony dentystyczne jako część procedury leczniczej. W prywatnych gabinetach stomatologicznych wykorzystuje się korony zarówno jako wsparcie, jak i jako zamiennik zęba, podczas gdy implanty dentystyczne są podtrzymywane przez tytanowy słupek, który działa jak korzeń dla nowego zęba.

Korony dentystyczne mogą chronić zęby, zastępować brakujące, a nawet są doskonałą opcją do radzenia sobie z mocno przebarwionymi zębami.

Dodaj komentarz