Sprzedaż zadłużonego mieszkania nie jest zadaniem łatwym. Rynek nieruchomości jest bardzo bogaty i mało, kto chce inwestować czas i środki w mieszkania obciążone długiem. Choć od czasu do czasu i takie oferty pojawiają się w sprzedaży, to jednak zazwyczaj nie cieszą się one zainteresowaniem. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów na sprzedaż zadłużonego mieszkania, jak np. profesjonalny skup mieszkań. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Dlaczego ciężko sprzedać mieszkanie obciążone długiem?

Choć zakup mieszkania z długiem może być opłacalny, to i tak większość osób prywatnych nie chce brać na siebie dodatkowych problemów i obciążeń. W przeciwieństwie do skupu mieszkań, osoby prywatne najczęściej szukają pewnych nieruchomości, które pozwolą im szybko i sprawnie przeprowadzić się do nowego lokum. Nawet niska cena mieszkania często nie jest w stanie zachęcić potencjalnych nabywców, którzy obawiają się konsekwencji takiego zakupu.

Aby zakup takiej nieruchomości był bezpieczny, należy dokładnie określić wysokości zadłużenia oraz warunki spłaty wierzycieli. Niektóre wierzytelności mogą wymagać dopełnienia wielu formalności prawnych. Jednymi z najczęściej występujących zadłużeń nieruchomości są oczywiście zadłużenia hipoteczne oraz długi wynikające z nieuregulowanych płatności w spółdzielni. Oprócz samego zadłużenia, nowy nabywca powinien także zweryfikować czy mieszkanie nie ma żadnych innych wad.

Dla większości osób prywatnych takie przedsięwzięcie jest nie tylko czasochłonne, ale przede wszystkim bardzo ryzykowne. Poza tym bardzo duża oferta mieszkań, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego zdecydowanie obniża atrakcyjność ofert z zadłużeniem. Dlatego też poszukiwanie nabywców wśród osób prywatnych w zdecydowanej większości przypadków nie przynosi żadnych rezultatów, pomocny w tej kwestii może być np. skup mieszkań. Oczywiście, jeśli mamy dość dużo czasu, żeby próbować sprzedać mieszkanie prywatnemu nabywcy, może zdarzyć się tak, że po pewny czasie znajdziemy kupca. Ale takie próby mogą trwać nawet kilka lat.

Zadłużone mieszkanie – gdzie szukać nabywców?

Choć zazwyczaj osoby prywatne, szukają mieszkania na własny użytek i nie planują zakupu mieszkań z długiem, to jednak nie oznacza to, że sprzedaż nieruchomości obciążonej zadłużeniem jest niemożliwa. Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że istnieje wielu inwestorów, którzy prowadzą skup mieszkań i chętnie nabywają takie nieruchomości.

Kolejnym bardzo prostym sposobem na sprzedaż nieruchomości obciążonej zadłużeniem będą oczywiście firmy, które na co dzień prowadzą profesjonalny skup mieszkań obciążonych długiem, jak np. KupujemyM.pl. Najczęściej spłacają one wierzycielom długi, a jednocześnie pomagają sprzedającemu z wszelkimi formalnościami. Oczywiście pozostała część gotówki po spłacie zadłużeń przekazywana jest sprzedającemu, np. przelewem bankowym. Takie rozwiązania pozwalają na szybką i bezpieczną sprzedaż mieszkania. Skup mieszkań jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na możliwie szybkiej sprzedaży nieruchomości. Aby uzyskać pomoc ze sprzedażą mieszkania, warto odwiedzić https://kupujemym.pl/

Dodaj komentarz