Instagram to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji internetowych. Służy zarówno do obserwowania życia naszych znajomych jak również poszukiwania inspiracji i wyrażania siebie. Wiele osób wykorzystuje Instagram również jako źródło dochodów – tłumaczy ekspert Polskielajki.pl.

Niezależnie od motywacji jakie nam przyswiecają na Instagramie jedną z najważniejszych rzeczy są odbiorcy czyli tak zwani followersi. To oni oglądają i komentują dodawane przez nas treści i sprawiają, że na naszym profilu coś się dzieje, stajemy się bardziej zauważalni i coraz popularniejsi.

Najlepsze sposoby na zyskanie followersów na Instagramie

Zdobycie followersów to właściwie podstawa aktywności na Instagramie. W końcu zamieszczamy treści by ktoś mógł je odebrać.

Zadbaj o ciekawe treści i zdjęcia w odpowiedniej jakości

Instagram to przede wszystkim zdjecia, postaraj się wiec, żeby były miłe dla oka. Ważne są ciekawe kadry i wysoka jakość fotografii. Wstawiaj posty, które mogą zainteresować odbiorców. Czasami jest to nieco pracochłonna i żmudna metoda na pozyskanie obserwujących, których przybywa powoli, ale jest to swego rodzaju podstawa – żeby obserwujący chcieli oglądać profil musi on być dla nich interesujący.

Zaplanuj więc dobrze styl wizualny swojego profilu, pamiętaj o dodawaniu opisów i hasthagów do udostępnianych zdjęć, a w środy i piątki koniecznie publikuj posty – z badań wynika, że w tych dniach mają one większą szanse na zainteresowanie ze strony obserwujących.

Zdjęcie profilowe

Zadbaj, żeby Twoje zdjęcie profilowe się wyróżniało, dzięki temu więcej zaciekawiony osób odwiedzić Twój profil i być może zostanie Twoim obserwującym. To samo tyczy się opisu i nazwy profilu – są to elementy, którymi możesz zachęcić followersów do obserwacji Twojego kontakonta dlatego zadbaj żeby wszystkie możliwe informacje były odpowiednio uzupełnione.

Hasztagi

Opisy do zdjęć na instagramie opatrzone są hasthagami, które dobrane w odpowiedni sposób i trafnie opisujące fotografię mogą być dobrą reklamą posta a w efekcie również Twojego konta. Zadbaj o odpowiednie opisy swoich zdjęć.

Promuj swój profil

Musisz zadbać o to, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się, że prowadzisz swój profil na Instagramie. Informuj ludzi za pomocą innych Portali społecznościowych. Masz konto na Facebooku? Zamieść tam link odsyłający do Twojej strony na Instagramie.

Oznaczaj użytkowników

Oznaczanie na fotografiach innych użytkowników pomaga zdobywać nowych followersów i promować udostępniane przez Ciebie treści.

Lokalizacja

To tak zwane geo-tagi, czyli oznaczenie lokalizacji, w której wykonane zostało konkretne zdjęcie. Używaj geo-tagów jak najczęściej, bo użytkownicy często wyszukują treści związanych z danym miejscem.

InstaStories

Zamieszcza się tam 24-godzinne relacje. Korzystanie z InstaStories może korzystnie wpłynąć na liczbę followersów, ważne jest stworzenie interesującego Stories, zachowanie ciągłości, wybór odpowiednich czcionek i kolorów.

Interakcje

Staraj się obserwować dużą ilość osób i polub jak najwięcej zdjęć. Powinieneś komentować i być aktywny na profilach, które obserwujesz dzięki czemu możesz liczyć na wzajemność i większe zainteresowanie Twoim profilem.

Kupno followersów

To z pewnością najszybsza i najłatwiejsza metoda zwiększenia liczby obserwujących na Instagramie. Początki są szczególnie trudne, ponieważ bardzo ciężko jest „się wybić” czymś ciekawym, wartościowym i oryginalnym wsród takiego natłoku przeróżnych treści pojawiających się codziennie na Instagramie.

Kupowanie followersów pozwala zwiększyć popularność profilu i zainteresowanie nim. Obecnie z takiego sposobu korzystają nie tylko firmy ale również celebryci i znane marki. Istnieje wiele firm zajmujących się tego typu usługami, które mogą pomoc nam w wypromowaniu i „rozruszaniu” naszego profilu.

Dodaj komentarz