Każdego roku na rynku cateringowym pojawia się coraz więcej firm, które oferują diety pudełkowe w różnych wariantach. Poczynając od diety standardowej, przez wegetariańską z wykluczeniem nabiału, aż po diety ketogeniczne. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dostarczymy swojemu organizmowi potrzebne składniki odżywcze. Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to zestaw zaleceń żywieniowych, których przestrzegają stosujące ją osoby, w celu utraty wagi lub zapobiegania chorobom. Taka dieta zazwyczaj składa się z 5 posiłków (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), które powinny być spożywane w trzygodzinnych odstępach. Produkty dostarcza firma transportowa w trwałych pudełkach, więc jedzenia nie trzeba nawet przekładać na talerz. Niezależnie od konkretnego menu dieta pudełkowa powinna składać się ze zdrowych oraz starannie przygotowanych posiłków, tworzonych pod nadzorem dietetyka.  

Catering – jaki jest wybór posiłków?

Menu w diecie pudełkowej jest ustalone zgodnie ze składnikami odżywczymi i makrami planu żywieniowego. Jest zwykle przygotowywane na tydzień i można je łatwo dostosować do innych ograniczeń dietetycznych. Zazwyczaj oferowane są różne rodzaje potraw, takie jak śniadanie, obiad, kolacja i przekąski. 

W większości planów dietetycznych obejmują one od 5 do 6 małych posiłków. Możesz zdecydować się na przykład na catering dietetyczny w Gdyni, który oferuje Primate.diet. Dostępnych jest wiele możliwości, na przykład możesz wybrać, co chcesz jeść i w jakiej ilości, a następnie zamówić i czekać na dostawę zdrowego posiłku.

Catering na masę – jak to działa?

Diety „na masę” są przygotowywane w taki sposób, aby każdemu smakowały i odpowiadały wszelkim wymaganiom danej osoby oraz pozwalały w stosunkowo krótkim czasie uzyskać oczekiwane efekty. Oczywiście dietę należy połączyć z odpowiednimi treningami i suplementacją. Jeżeli będziemy ją regularnie stosowali i ćwiczyli, z pewnością zachowamy szczupłą sylwetkę i dobrą formę, która poprawi nasze samopoczucie oraz umożliwi lepszą regenerację organizmu po wysiłku fizycznym.    

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa kosztuje zwykle od 35 do 90 złotych na dzień. Ceny różnią się w zależności od firmy, która oferuje zdrowe posiłki. Istnieją darmowe plany dietetyczne, na które można się bez problemu zapisać i korzystać do woli. Można też wypróbować tanie opcje, takie jak usługi dostarczania posiłków i gotowe posiłki. Pierwsze z wymienionych to wygodny sposób na otrzymywanie jedzenia na czas. Można też wypróbować gotowe posiłki. Są one dostępne w wielu wariantach, dlatego można wypróbować różne odmiany, aby znaleźć to, co najbardziej nam odpowiada.

Wnioski

Istnieje wiele diet, które można stosować, aby schudnąć, ale wybór niewłaściwej może nie przynieść pożądanych rezultatów. Zanim wybierzesz dietę, upewnij się, że jest ona odpowiednia dla Ciebie i Twojego stylu życia. Jeśli szukasz zbilansowanych posiłków, warto wypróbować tani catering dietetyczny np. od Primate.diet.

Dodaj komentarz