Wódka nadal znajduje się na pierwszym miejscu wśród najczęściej kupowanych alkoholi weselnych. Co warto wiedzieć przed jej zakupem? Gdzie szukać jej w niskich cenach? Sprawdź!

Jaką wódkę wybrać na wesele?

Pary, które przygotowują się do swojego przyjęcia weselnego, bardzo często zadają pytanie – jaka wódka na wesele będzie najlepsza?

Na wesela najczęściej nie kupuje się bardzo drogich wódek, natomiast stawia się na popularne i lubiane marki, które znane są przez gości i doskonale nadają się do wznoszenia toastów, tworzenia drinków.

Najpopularniejsze marki wódek na wesele:

 • Adam Mickiewicz
 • Biały Bocian
 • Ogiński
 • Luksusowa
 • Bjorn
 • Biała Dama
 • Pan Tadeusz
 • Toruńska
 • Wyborowa
 • Ostoya
 • Żubrówka

Wódka na wesele – czysta czy smakowa?

Wódki na wesele można kupować nie tylko czyste, ale także smakowe. W ostatnich latach na wielu weselach zaczęła pojawiać się wódka smakowa. Dzisiaj jest ona kupowana bardzo często i ma wielu fanów i fanek, dlatego też nie warto z niej rezygnować.

Do wyboru jest szeroka gama wódek smakowych, między innymi cytrusowe, wiśniowe, mirabelkowe, orzechowe, pigwowe, porzeczkowe, śliwkowe, aby wspomnieć o niektórych propozycjach.

Wódki smakowe pod kątem cenowym plasują się na podobnym poziomie jak wódki czyste, dlatego nie trzeba wydawać na nie wysokiej kwoty. Warto postawić wtedy na różnorodne smaki, by każdy z gości znalazł wśród ich coś w swoim guście.

Cena wódki na wesele

Średnia cena za 0,5 litra wódki to około 22-30 złotych w zależności od marki.

Ile wódki na wesele kupić?

Kolejnym często powtarzającym się pytaniem jest – ile butelek wódki weselnej kupić? W tym przypadku odpowiedź powinna być podyktowana liczbą gości, a także związana z innymi alkoholami, jakie mają być serwowane podczas wydarzenia.

Zazwyczaj kupuje się 0,5 litra wódki na jednego gościa. Gdy na weselu mają pojawić się jednak inne alkohole, można także obniżyć ilość wódki, aby na jednego gościa przypadało po około 0,5 litra mocniejszego alkoholu łącznie.

Gdzie kupić wódkę na wesele?

Zazwyczaj wódka na weselekupowana jest w sporych ilościach, zwłaszcza wtedy, gdy na przyjęcie zaproszona jest spora liczba gości. W takiej sytuacji zakup w zwykłym markecie od ręki nie zawsze jest możliwy, ponieważ sklep po prostu nie dysponuje odpowiednią liczbą butelek.

Zazwyczaj pary organizujące wesele decydują się na zakupienie wódki oraz innych alkoholi w hurtowni alkoholi. Mogą one zaoferować nie tylko szeroki asortyment różnych typów i pojemności wódek, ale dodatkowo także zapewnić przystępne ceny. Dzięki temu na zakup alkoholi weselnych nie trzeba wydawać fortuny.

Jak wybrać dobrą hurtownię alkoholi?

Pary mają do wyboru szeroką gamę hurtowni prowadzących sprzedaż alkoholi weselnych. Gdzie warto złożyć na nie zamówienie?

Aby wybrać odpowiednią hurtownię sprzedającą alkohole, warto przede wszystkim zapoznać się z cenami w różnych punktach, by wybrać taki, który zaoferuje jak najniższe ceny.

Dodatkowo warto także zwrócić uwagę na to, czy hurtownia może przyjąć zwrot alkoholi, które nie zostały wykorzystane. Dzięki temu można zaoszczędzić wtedy, gdy wszystkie butelki nie zostaną jednak wykorzystane.

Dodaj komentarz