Oprócz wymgagań, jakie pracodawcy stawiają przed swoimi pracownikami, w każdym miejscu zatrudnienia obowiązuje pewien dresscode. Jest on niczym innym, jak zbiorem zasad dopasowania właściwego stroju na odpowiednią okazję. Inaczej powinien wyglądać strój, który zaprezentujesz podczas rozmowy o pracę oraz późniejszego zatrudnienia w danym biurze, a zupełnie odmiennie ten, w którym będziesz obsługiwać klientów restauracji czy salonu piercingu.

Jeżeli dopiero jesteś na etapie poszukiwania odpowiedniego zajęcia, polecamy lekturę artykułu Praca w Kielcach, który zawiera wiele ciekawych wskazówek: http://gim2dt.pl/Poszukiwania-pracy-w-Kielcach. W tym wpisie natomiast podpowiemy Ci, jakich strojów unikać w pracy i jak dyskretnie zapytać pracodawcę o wymagania odnośnie wyglądu w miejscu pracy.

Jak się ubrać do pracy? Praca  w Kielcach

Istnieje wiele zawodów, w których nie musisz kłopotać się tym, co na siebie założysz. Oferują one całkowitą dowolność co do wyglądu. Zaliczają się do niej chociażby zawody kreatywne, takie jak fryzjer, kosmetyczka czy tatuażysta. Wówczas musisz się jedynie postarać o to, by stroj odzwierciedlał Ciebie, był schludny i wygodny.

W wielu miejscach niestety wymagany jest wskazany strój do pracy – i wcale niekoniecznie musi być to firmowa koszulka. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę frazę „praca w Kielcach”, pokaże się jedno z ogłoszeń dotyczących pracy biurowej, w której obowiązkowy jest strój elegancki. Co to oznacza w praktyce? Najpewniej od panów oczekuje się koszuli z krawatem, zaś od kobiet garsonki czy koszuli z żakietem. Nie ma w tym nic zdrożnego, bowiem od pewnych zawodów oczekuje się odpowiednio reprezentacyjnej prezencji. Krótkie spodenki, wydekoltowane sukienki i mini spódniczki nie są raczej czymś, co jest mile widziane w prestiżowym biurze.

Jeśli nie do końca wiesz w co się ubrać do pracy, dobrze jest zrobić dyskretny research. Najlepiej nie pytać o to na dzień dobry nowego pracodawcy (chyba, że sam o poruszy tą kwestię), ale współpracowników. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej możesz zresztą rozejrzeć się wśród innych pracowników i wybadać, jakie stroje obowiązują w danym miejscu zatrudnienia.

Dodaj komentarz