Czym jest kryptowaluta? To waluta wirtualna, którą możesz wymienić na dowolną istniejącą walutę albo zapłacić nią przez internet. W polskim prawie regulacje w zakresie handlu kryptowalutami pojawiły się dopiero w 2018 roku. Gra na wirtualnej giełdzie jest legalna i zgodna z prawem – Polskie Ministerstwo Finansów opodatkowało zarówno sprzedaż jak i wymianę walut internetowych. Ale jak je w ogóle kupować i czy w ogóle warto?

Czy warto się zarejestrować?

Istnieje wiele platform, które umożliwiają kupowanie kryptowalut za pomocą PayPala. Zanim zdecydujesz się na rejestrację na jednej z nich, upewnij się, że ma aplikację na telefon, która ułatwi Ci bieżące śledzenie kursów. Jak to działa? Wystarczy zarejestrować się na stronie – założenie nowego konta jest bezpłatne. Musisz jednak przejść dłuższą, często dwustopniową weryfikację.

Pierwszym krokiem jest potwierdzenie wieku, kolejnym potwierdzenie numeru konta bankowego poprzez przelew na wskazany numer. Kiedy system zweryfikuje Twoje dane możesz zaczynać. Przed dokonaniem jakichkolwiek transakcji, zalecane jest szczegółowe przeanalizowanie kolejnych kroków i świadomość odpowiedzialności jaka się kryje za operowaniem walutami. Osoby początkujące mogą się czuć nieco zagubione, zwłaszcza jeśli to ich pierwszy kontakt z cyfrową walutą. Jeśli i Ty dopiero zaczynasz swoją przygodę z kryptowalutami, nie zniechęcaj się. Ważne jest jednak zapoznanie się z ogólnymi zasadami oraz regulaminem. Każda ze stron daje możliwość kontaktowania się w razie pytań. Nie wahaj się jeśli masz wątpliwości, w końcu chodzi o twoje pieniądze.

Niektóre z portali dają swoim użytkownikom możliwość poszerzenia wiedzy na różnych darmowych kursach. Szkolenia dotyczą wprowadzenia do świata kryptowalut, pomagają zrozumieć i analizować wykresy czy przyswoić wiedzę z zakresu konkretnych walut. Są to dodatkowe kursy przeznaczone dla użytkowników, którzy potrzebują dodatkowych informacji i wsparcia przed podjęciem działań. Pamiętaj jedynie aby nie podawać nikomu swojego hasła i uważnie je wpisywać. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji

Bitcoin – najdroższa z kryptowalut

Choć bitcoin jest najdroższa obecnie walutą na wirtualnej giełdzie, nie musisz się obawiać jej zakupu. W zależności od posiadanych środków, możesz kupić jedynie ułamek i zarządzać nim do woli. Ceny kursów są różne, zaczynają się już od 1 grosza. Limitu górnego nie ma, ale od dłuższego czasu to właśnie bitcoin bije inne kryptowaluty na głowę. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to jakie waluty najlepiej kupować. Wiadomo, że większa inwestycja = większa wygrana – bez ryzyka nie ma zabawy. Jednak przy mądrym inwestowaniu środków i bieżącej kontroli, jesteś w stanie regularnie pomnażać zainwestowany kapitał.

Dodaj komentarz