Owłosienie występujące w niechcianych miejscach prowadzi do wielu kompleksów. Sprawia, że nie tylko kobiety, ale również mężczyźni niechętnie eksponują niektóre części swojego ciała. Zwłaszcza w okresie letnim staje się to problemem, kiedy to chciałoby się więcej ciała odkryć np. na plaży. Jaki jest na to sposób?

Laserowe usuwanie owłosienia – profesjonalna likwidacja problemu

Likwidacja owłosienia może odbyć się na kilka sposobów. Dostępnych jest bowiem wiele metod, z których jedne bez trudu można zastosować w domowym zaciszu, a inne należy wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej. Do tych pierwszych należy oczywiście wykorzystanie tradycyjnej maszynki, depilatora, wosku czy też kremu do depilacji. Coraz częściej słyszy się również o domowych odpowiednikach depilacji laserowej. Ma do nich należeć urządzenie IPL, które wykorzystuje promień światła do pozbycia się niechcianego owłosienia. Jak jest ze skutecznością zabiegów wykonywanych w domowym zaciszu? Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie, ponieważ nie zależy im na efekcie utrzymującym się przez długi czas. Raczej usuwają włoski tylko wtedy, gdy będą pokazywać swoje ciało np. w stroju kąpielowym. Trzeba bowiem wiedzieć, że nawet takie metody jak wosk czy depilator nie dają gwarancji, że włoski nie będą odrastały przez długi czas.  

Laserowe usuwanie owłosienia – gdzie?

W momencie gdy chce się zapewnić sobie gładką skórę naprawdę na długi czas, to wybiera się depilację laserową. To właśnie dzięki zabiegom wykonanym przy pomocy urządzenia laserowego można cieszyć się brakiem włosków nawet przez lata. Ważnym jest jednak, by zdać sobie sprawę z tego, że gabinet taki jak https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/ należy odwiedzić kilkukrotnie. Za każdym razem depilowana jest wybrana partia. Takich zabiegów najczęściej wykonywanych jest około sześciu. Wiele w tym przypadku zależy od tego z jakimi włosami i na jakiej partii ma się do czynienia. Niektóre bowiem są mniej podatne na działanie lasera. Kolejną kwestią jest wybór miejsca, w którym zostanie przeprowadzone laserowe usuwanie owłosienia. Najlepiej jest wybrać gabinet cieszący się dobrą opinią, w którym wykorzystywany jest wysokiej jakości sprzęt. Urządzenia nowej generacji dają bowiem lepsze efekty bez odczuć bólowych. Warto brać to pod uwagę przy wyborze salonu lub gabinetu. Nikt nie chce bowiem płacić za usługę, która nie da mu oczekiwanych efektów.

Dodaj komentarz