Masaż tajski to jeden z ulubionych rodzajów relaksu, jakiemu poddają się osoby potrzebujące rozluźnienia i regeneracji. Dlaczego jest aż tak popularny i jakie efekty przynosi dla organizmu? Kto najczęściej korzysta z usługi i w jakim celu? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym tekście.

Co to jest masaż tajski i skąd pochodzi?

Masaż tajski jako jeden z nielicznych masaży wykonywany jest na osobie ubranej, więc będzie odpowiedni również dla osób, które krępują się przed takimi zabiegami. Co prawda nie jest to ubranie, w którym przychodzimy na masaż, lecz specjalnie dobrany przez masażystę stój, który ułatwi mu pracę jednocześnie zakrywając ciało.

Zabieg czerpie swoje elementy z tradycji buddyjskich oraz kultury Tajów. Łączy w sobie elementy pochodzące z kultur wielu państw południa Azji, między innymi Chin, Indii oraz Japonii, których mieszkańcy cieszą się dobrym zdrowiem, formą fizyczną i psychiczną oraz długa młodością.

Jak przebiega zabieg masażu tajskiego?

Pierwszym etapem zabiegu masażu tajskiego jest rytualne obmycie stóp za pomocą rozgrzanego, wilgotnego ręcznika. Masaż rozpoczyna się od dolnych części ciała i stopniowo przenosi się na pośladki oraz plecy i ramiona. Po wymasowaniu tylnych części ciała klient musi położyć się na plecach, aby masażysta miał dostęp do przednich części, ponieważ masaż jest wykonywany kompleksowo i ma za zadanie rozluźnić całe ciało. Również głowa i twarz zostają poddane zabiegowi masażu tajskiego, jednak odbywa się to na samym końcu.

Masaż polega na uciskaniu oraz głaskaniu części ciała z wykorzystaniem elementów jogi pasywnej, która rozciąga i rozluźnia zaangażowane mięśnie. Wykorzystuje się tu również elementy akupresury, która działa prozdrowotnie i odmładzająco na nasz organizm. Masażystka będzie również siadała na kliencie i wgniatała niektóre części ciała, ma to na celu ich lepsze rozluźnienie i zaangażowanie. Polega to na chodzeniu po plecach osoby masowanej oraz ugniataniu różnych części ciała, które potrzebują aktywacji.

Masażystki tajskie to profesjonalistki, dlatego świetnie potrafią dobrać metodę oraz siłę, której użyją do zabiegu w zależności od potrzeby klienta. Zabieg trwa dosyć długo, bo około dwóch godzin, ale warto cierpliwie się do nich przygotować, ponieważ masaż tajski sprawi, że będziemy rozluźnieni i poczujemy się zdrowsi.

Jakie rezultaty daje masaż tajski?

Masaż tajski powoduje, że z naszego ciała schodzą napięcia oraz rozluźniają się mięśnie. Podczas gdy to napięcie nas opuszcza możemy odczuwać lekki ból, który jednak nie sprawia dyskomfortu, ale daje odczuwalną po chwili ulgę i rozluźnienie.

Zabieg pozwala również na zrelaksowanie i odprężenie duszy, ponieważ na kilka godzin odcina nas od świata zewnętrznego i pozwala porządnie wyciszyć się i zrelaksować. Jest to bardzo cenne doświadczenie w świecie przepełnionym ludźmi, hałasem, pośpiechem i różnego rodzaju bodźcami, które powodują, że jesteśmy stale zestresowani i napięci.

Masaż tajski zwiększa zakres ruchomości naszych mięśni oraz mobilizuje je i aktywizuje do pracy. Zwiększa to odporność na ból oraz ich elastyczność, dzięki czemu jesteśmy mniej podatni na różnego rodzaju kontuzje.

Dodaj komentarz