Wybierasz się w zagraniczną podróż i zastanawiasz się, czy poradzisz sobie w kwestiach językowych? Zamiast obawiać się i psuć radość z wyjazdu, poznaj przydatne zwroty angielskie podczas zagranicznych podróży i nie daj się zaskoczyć.

Jak porozumieć się w restauracji?

Wizyta w restauracji w trakcie zagranicznej wycieczki może dostarczyć wielu wrażeń i być prawdziwą przyjemnością pod warunkiem, że wiesz jak się porozumieć. By się nie stresować, wystarczy, że nauczysz się kilku podstawowych zwrotów po angielsku w restauracji: https://szybkanauka.pro/5-angielskich-zwrotow-restauracja/, które pomogą Ci swobodnie się komunikować. Wśród nich znajdziesz sposób na zamawianie wybranej potrawy (I would like to order…), jak poprosić o rachunek (Excuse me, I would like the check please) czy też prośbę o polecenia jakiejś potrawy, na przykład z menu lokalnego (Can you recommend something local?). Więcej podpowiedzi znajdziesz w filmie prezentującym 5 angielskich zwrotów w restauracji.

Jak zarezerwować pokój?

Kolejną praktyczną wskazówką przydatną w trakcie podróży zagranicznych jest to jak zarezerwować pokój i zachować się w hotelu. Jeśli chcesz dokonać rezerwacji, wystarczy, że użyjesz zwrotu „I would like to book…” na koniec dodając rodzaj pokoju. Gdy chcesz spytać o dostępność pokoi, możesz skorzystać ze sformułowania „Do you have any rooms available?”, a gdy chcesz telefonicznie dokonać rezerwacji, użyj pytania „Can I reserve a room over the phone, please?”. Po dokonaniu rezerwacji warto wiedzieć jak dowiedzieć się o zasadach panujących w danym obiekcie. Gdy chcesz poznać zasady w kwestii zameldowania, użyj zwrotu „What time is check-in” (lub check-out przy wymeldowaniu), a gdy chcesz spytać o godzinę serwowania śniadania, spytaj o to, używając zwrotu „When do you serve breakfast?”. Natomiast, gdy chcesz dowiedzieć się, czy w hotelu jest dostępne bezpłatne wifi, dowiesz się tego, pytając: „Is there free WIFI?”.

Najważniejsze zwroty przydatne podczas wędrówek po mieście

W trakcie poruszania się po mieście również będziesz potrzebować angielskich zwrotów. Gdy chcesz zwiedzić jakieś miejsce samodzielnie, użyj sformułowania „I would like to see”, a gdy w towarzystwie „We would like to see” dodając na końcu nazwę preferowanej atrakcji. Gdy chcesz poznać drogę, zapytaj, używając zwrotu „How can we get there?”, a gdy musisz kupić bilet, wystarczy, że spytasz „Where can I buy tickets?”. Znajomość tych sformułowań z pewnością ułatwi Ci podróżowanie.

Dodaj komentarz