Maszyny do kartonów mają za zadanie ułatwić stworzenie pudełka kartonowego o odpowiednich wymiarach. Może także uwzględniać ewentualne dodatkowe otwory, które są niezbędne z punktu widzenia ich nabywcy – na przykład wycięcia na uchwyty. Jak działa boxmaker?
Automatyka i niezawodność
Maszyna do kartonów, taka jak Boxmat 2, jest wysoce zautomatyzowana, aby proces wytwarzania kartonów był możliwie najłatwiejszy i najszybszy. Dlatego też możliwe jest wpisanie w ustawienia produktu, jaki rozmiar kartonu jest potrzebny, montaż odpowiednich noży bądź bigów i rozpoczęcie pracy. To konkretne urządzenie jest przeznaczone do pracy z tekturą falistą, jednak istnieje także możliwość docinania z innych jego rodzajów.
Tektura falista jest najczęściej wykorzystywana w różnego rodzaju opakowaniach ze względu na jej wysoką trwałość. Dlatego też właśnie z takiego rodzaju surowca korzysta maszyna do kartonów firmy Zemat. Duża popularność tektury falistej sprawia, że producenci stawiają właśnie na urządzenia dostosowane do pracy z tego rodzaju materiałem.
Precyzyjne nacięcia
Jeśli tylko pamiętamy o stosowaniu w maszynie dobrej klasy, odpowiednio ostrych końcówek docinających – możemy liczyć na bardzo dobry efekt końcowy. Krawędzie są równe i dobrze docięte, a ogólny wygląd kartonu – bardzo dobry. Dobre ostrza lub bigi mają znaczenie również ze względu na precyzję cięcia. Jeśli będę tępe – może się okazać, że karton jest odrobinę mniejszy bądź większy przez wzgląd na „darcie” tektury zamiast jej cięcie.
Maszyna do kartonów ma bardzo prostą zasadę działania. Po odpowiednim ustawieniu oraz zastosowaniu dobrej klasy materiałów – wystarczy czekać na efekt końcowy. W efekcie pracy urządzenia otrzymujemy dobrej jakości, precyzyjnie docięte pudełka wykonane z tektury falistej, gotowe do wykorzystywania. Kupując dobrej jakości sprzęt można mieć pewność, że kartony będą odpowiednio docięte i łatwe do złożenia, a także o zadanych wymiarach – nie mniejsze i nie większe.