Kupowanie ubrań dla niemowlaka może przyprawić przyszłą mamę o mnóstwo niepotrzebnego stresu. W końcu jak kupić śpioszki niemowlęce dla kogoś, kogo się jeszcze nie poznało? Wybór rozmiaru i kolorów też może być trudny. Do tego dochodzą kwestie praktyczne, bo ładne ciuszki nie zawsze będą funkcjonalne. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na zakupy dla maleństwa.

Wybierz większy rozmiar

Najmniejsze ubranka dla niemowlaka zaczynają się od rozmiaru, pasującego na maluszka, który ma do 50 cm wzrostu, ale ten rodzaj jest w szczególności przeznaczony dla wcześniaków i dla zdecydowanej większości najlepsze będą body dla niemowlaka w rozmiarze 56. Poza tym, nawet jeśli dzidziuś urodzi się mniejszy to w ciągu kilku tygodni „dorośnie” do większych ubranek.

Kupuj praktyczne ciuszki

Prawdopodobnie każdy doświadczył kupienie ładnego ubrania, które ani trochę nie było wygodne. To samo dotyczy ubranek dla niemowląt. najlepsze są te ciuszki, które można łatwo włożyć i równie łatwo zdjąć. Warto wybierać spośród elastycznych spodenek, kopertowych body, czy pajacyków zapinanych na zatrzaski. Szczególnie ostrożnie należy podchodzić do ubrań z guzikami, ponieważ kiedy maluch zacznie się energicznie ruszać zapięcie może zająć zbyt wiele czasu. Warto mieć to na uwadze zwłaszcza, kiedy trzeba przebrać dziecko w środku nocy. Jedną z najlepszych propozycji dla noworodka jest rozpinane body kopertowe. Pozwala ono na wygodne przebranie dziecka, bez nadmiernego stresu dla malucha. Jego zaletą jest obecność nap na całej wysokości ubranka.

Zwróć uwagę na porę roku

Pogoda odgrywa ważną rolę w wyborze odzieży i wymaga nieco obliczeń, np. jeśli maluszek ma się urodzić w maju, to pół roczku będzie miał w listopadzie, kiedy będzie już zimno, więc jeśli mama myśli o zakupie letnich sukienek lub krótkich spodenek w rozmiarze 62 cm to rozsądniej będzie kupić cieplejsze sweterki i kombinezony w tym przedziale.

Rozważ używaną odzież

Wielu rodziców, kiedy ich dziecko przychodzi na świat, ma przy sobie bliskich, których potomstwo już wyrosło z najmniejszych rozmiarów. Jeśli te osoby proponują przekazanie używanych ubranek niemowlęcych, których stan na to pozwala, to warto rozważyć ich propozycję. Oczywiście, zwykle trudno wyłącznie na tym bazować, więc warto dla dziecka kupić również produkty nowe. Jednak nie trudno policzyć, że używana odzież niemowlęca, jest też dużą ulga dla naszego domowego budżetu. Po nowe ubranka niemowlęce warto udać się do sprawdzonych sklepów dla niemowląt, takich jak abc-bobasa.pl.

Postaw na neutralne kolory

Nie wszyscy rodzice chcą znać płeć swojego maleństwa przed narodzinami, dlatego najlepszym wyborem będą ubranka w kolorach neutralnych płciowo, np. białe, szare, zielone czy żółte. Zdarza się także odwrotnie – przyszli rodzice wyczekują informacji czy na świat przyjdzie chłopczyk czy dziewczynka i kompletują garderobę w niebieskich bądź różowych odcieniach. Czasami – choć coraz rzadziej – zdarzają się pomyłki i lepiej wtedy nie zostać z mnóstwem różowych ubranek, kiedy na świecie zamiast córeczki pojawi się syn.

Dodaj komentarz