Każdy z nas co najmniej kilka razy w roku staje przed wyzwaniem zakupu prezentu dla bliskiej lub zaprzyjaźnionej osoby. Niektórzy odczuwają z tego powodu naprawdę sporą presję. Co kupić komuś, kto lubi prezenty niebanalne, ceni sobie intencje i docenia wysiłek włożony w pomysł? 

Szkatułka na biżuterię jako prezent osobisty

Bywają takie okazje, gdy poszukujemy prezentu o wartości emocjonalnej, takie które mają charakter osobisty. Obdarowanie tego rodzaju prezentem daje do myślenia, oznacza, że sporo wiemy o osobie, której go wręczamy, co więcej, chcemy nim wkroczyć na teren prywatny tej osoby i pokazać, że naszą wolą jest spełnianie życzeń i przysparzanie najmilszych wrażeń. 

Szkatułki na biżuterię należą do tego rodzaju przedmiotów. Służą do przechowywania cennych precjozów, ustawia się je zwykle daleko od oczu gości, najczęściej w sypialni, gdzie domownicy tworzą atmosferę prywatności. Najlepsze miejsce dla szkatułki zawierającą biżuterię to zwykle toaletka uzupełniona lustrem, w ten sposób zdobywa się łatwy dostęp do biżuterii, którą w komfortowych warunkach można przymierzać. 

Pudełko na biżuterię, jakie najlepsze?

W ofercie producentów i dystrybutorów biżuterii i przedmiotów biżuteryjnych szkatułki na biżuterię przybierają niezwykle ozdobny charakter. Nie tylko kształt szkatułki jest wysmakowany, ale i jej zdobienia. Szkatułki wykonane są również z różnorodnego materiału, który można dobrać do pozostałych detali. Na stronie sklepu Srebropol dostępne są szkatułki posrebrzane, modziądzowane lub cynowane. W zależności od materiału wykonania szkatułka posiada różny odcień i inaczej prezentują się na niej wzory.

Powierzchnia każdej szkatułki, bez względu na materiał, posiada ciekawe zdobienia, najczęściej florystyczne, czasem towarzyszą im aniołki podkreślające delikatność wykonania. Większość szkatułek posiada klasyczny kształt, dlatego też ich zdobienia odwołują się do tradycji. 

Kuferek na biżuterię, szkatułka na biżuterię w nowoczesnym stylu

Klasyczna szkatułka ma określony, nieco przysadzisty kształt, obłe linie mają zapewnić jak największą powierzchnię do przechowywania. Nie znaczy to jednak, że wszystkie te przedmioty są do siebie podobne. Nowoczesna stylizacja niektórych przyciąga szczególnie wzrok. Szkatułka mosiądzowana czy posrebrzana w kształcie serca to przykład ciekawej formy użytkowej. Może posiadać klasyczne lub wyrafinowane zdobienia. 

Szkatułka w kształcie serca posiada jeszcze inny, bardziej emocjonalny wydźwięk. Zwłaszcza, że zamawiając ją u dobrego producenta można poprosić o wykonanie grawerunku w widocznym miejscu przedmiotu. W ten sposób szkatułka staje się nośnikiem życzeń czy dedykacji. Zamienia się w ważną pamiątkę. 

Szkatułki nie tylko na biżuterię

Zróżnicowana wielkość szkatułek sprawia, że można je wykorzystać również w inny sposób, np. do przechowywania ważnych dla siebie przedmiotów lub pamiątek. Szkatułka na kluczyk to jedna z propozycji. W ten sposób powstaje trwałe miejsce, gdzie zawsze znajduje się kluczyk do biurka czy ważnej szuflady. Innym przeznaczeniem charakteryzują się szkatułki na kolczyki. Nieduże i miękko wyściełane chronią najbardziej nawet wartościowe kolczyki przed kontaktem z innymi przedmiotami. 

Jedną z najważniejszych cech szkatułek na biżuterię, bez względu na ich wielkość, rodzaj materiału i charakter zdobienia jest łatwość lokalizacji biżuterii. Wszystkie precjoza złożone są w jednym miejscu, stojącym zawsze w tym samym punkcie pomieszczenia, z łatwym dostępem. Oba kolczyki od pary leżą obok siebie, a pierścionki czy bransoletki tworzą stały komplet. 

Dodaj komentarz